لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۲

بحران سیل در ایران| دستور تخلیه فوری پنج منطقه در اهواز صادر شد، مردم در یک شب ۲۵ هزار گونی خاک آماده کردند


در حالی که پیشتر فرماندار اهواز تخلیه برخی مناطق شهر اهواز را تکذیب و اعلام کرده بود که «وضعیت عادی» است، رسانه های داخل ایران از صدور دستور تخلیه برای پنج منطقه در اهواز و احتمال اعلام پایان سال تحصیلی در مناطق سیل‌زده خوزستان خبر می دهند.

استاندار خوزستان روز چهارشنبه ۲۱ فروردین اعلام کرده است که مناطق عین۲، گلدشت، سیاحی، سادات، و سلیم آباد اهواز باید به صورت فوری تخلیه شوند.

پیش از این خبرها حاکی از آب گرفتگی در منطقه عین ۲ و شهرک صنعتی شماره دو اهواز بود.

برخی از مناطق در این شهر روز چهارشنبه دچار قطعی برق شده اند و اعلام شده ساکنان منطقه کیانشهر اهواز نیز باید در حالت آماده باش باشند.

در روزهای گذشته بیشتر مردم در مناطقی که هشدار سیل به آ‌ن‌ها داده شده است حاضر به ترک خانه هایشان نشده و اقدام به ساختن سیل بند کردند. استاندار خوزستان در این‌باره گفته است که در شب گذشته مردم اهواز ۲۵ هزار گونی خاک آماده کرده اند.

همچنین مقامات استان خوزستان از احتمال تعطیلی مدارس در مناطق سیل‌زده این استان خبر می‌دهند. محمدتقی‌زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به ایسنا گفته است اگر شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند، ما هیچ راهی نداریم و مدارس باید تعطیل شوند.

پیشتر در استان خوزستان حالت فوق العاده اعلام شده بود و براساس گزارش‌ها تا کنون دستور تخلیه هفت شهر و بیش از ۲۳۰ روستای خوزستان صادر شده است اما با این حال برخی مردم منطقه حاضر به ترک خانه هایشان نیستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG