لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

بحران سیل در ایران|تا کنون سیلاب ۴هزارمیلیارد تومان خسارت به خوزستان وارد کرده است


در ادامه بحران سیل در ایران، هنوز حالت فوق العاده در استان خوزستان ادامه دارد و با آورد آب کرخه سیلاب ها در حل سرریز شدن به سوی روستاهای شهرستان‌های دزفول، شوشتر، شوش، اهواز، دشت آزادگان، حمیدیه و سوسنگرد هستند.

احتمال جاری شدن سیلاب‌ها در استان خوزستان در حالی ادامه دارد که خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین به نقل از مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گزارش داد بر اساس برآورد اولیه وقوع سیلاب اخیر در خوزستان تا کنون ۴۰ هزار میلیارد ریال خسارت به استان وارد کرده است.

گزارش‌ها حاکی است که علی رغم هشدارهای داده شده بیشتر مردم این مناطق، روستاها و شهرهای خود را تخلیه نکرده اند.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که مردم این مناطق از جمله در سوسنگرد از چند روز گذشته دست به کار شده و خود با کمترین وسایل اولیه اقدام به ساختن سیل‌بند کرده اند.

با این حال منابع محلی گزارش می دهند که سیل‌بند روستای طگطاگه در شهرستان دشت آزادگان شکسته شده و احتمال زیر آب رفتن جاده بستان سوسنگرد وجود دارد.

در روزهای گذشته مسئولان اعلام کرده بودند که هیچ خطری درباره سیلاب در اهواز وجود ندارد اما گزارش شده با شکسته شدن سیل‌بند جنوب غرب اهواز بخش‌های وسیعی از منطقه مسکونی عین‌۲ در این شهر به زیر آب رفته است .

از سوی دیگر این شهر با بحران جاری شدن فاضلاب در معابر شهری روبروست. عکس‌های منتشر شده حاکی از بالا آمدن فاضلاب‌ها در برخی از معابر این شهر است.

همچنین در پی بارندگی‌های اخیر پلیس راه خوزستان اعلام کرده است که همچنان تردد در محور اهواز به سمت شوش ممنوع است و راه‌های ارتباطی مسیر مرز چذابه هم به دلیل آبگرفتگی تعطیل اعلام شده است.

سیلاب های اخیر در ایران از اواخر اسفند سال ۹۷ آغاز شده و تا کنون خسارات سنگینی را به استان‌های درگیر سیلاب وارد کرده و دست‌کم ۷۰ کشته بر جای گذاشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG