لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

بحران سیل در ایران | اعلام حالت فوق‌العاده در شوش، روستاهای حاشیه کرخه باید تخلیه شود 


در پی ادامه بحران سیل در ایران حالت فوق‌العاده در شهرستان شوش واقع در استان خوزستان اعلام شده و گزارش ها حاکی است که باید روستاهای حاشیه کرخه در این استان تخلیه شود.

در حالی که پیشتر حالت فوق العاده در استان خوزستان برقرار شده بود، عدنان غزی فرماندار شوش روز سه‌شنبه ۱۳ فروردین با اعلام حالت‌ فوق‌العاده در این شهرستان گفت که بیش از ۳۰ روستا در شوش تخلیه شده است.

همچنین استاندار خوزستان امروز گفته است که وضعیت این استان خوب نیست، و آب از استان‌ها ایلام و لرستان به سمت خوزستان حرکت می کند و حجم آب سدهای این استان نیز افزایش یافته است.

او گفته است که با باز شدن سدها، احتمالا روستاهای زیادی زیرآب خواهند رفت و در همین رابطه باید ۱۰۰ هزار نفر اسکان اضطراری پیدا کنند.

اما خبرگزاری تسنیم در این‌باره امروز گزارش داد که ۷۰ روستا در شهرستان‌های در معرض سیل و همین طور ۲۷ روستا که در معرض سد دز تخلیه شده است و تاکنون ۱۵ هزار و ۳۱۸ نفر اسکان داده شده‌اند.

بحران سیل از اواخر روزهای اسفند سال ۹۷ در ایران آغاز شده و تا کنون خسارت های مالی و جانی فراوانی را وارد کرده است. مدیریت بحران از سوی مسئولان و دیرکرد در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان نیز انتقادهای فراوانی را به همراه داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG