لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۳

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران کتک خوردن برخی مقامات دولتی از مردم عصبانی گرفتار در سیل را تائید کرد


تصویری از وضعیت گمیشان در استان گلستان سه روز پس از سیل
تصویری از وضعیت گمیشان در استان گلستان سه روز پس از سیل

پس از وقوع سیلاب‌های ویرانگر در ایران و انتقاد مردم نسبت به عملکرد مسئولان در مدیریت بحران،‌ این بار وزیر کشور ایران از ناراحتی و خشم مردم سیل‌زده گفته است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در یک مصاحبه با تلویزیون ایران شامگاه یکشنبه ۲۵ فروردین گفته است «فرماندار گمیشان به من گفت که در یک روز سه بار از مردم کتک خورده است؛ می‌گفت مردم ناراحتند و من ایستادم تا من را بزنند.»

پیشتر نیز محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان گفته بود که «مشکلات زیاد است و مدیریت وجود ندارد، هیچ مسئول دولتی جرأت اعزام به پلدختر را ندارد.»

همچنین پیش از این صدای آمریکا فیلم اعتراض گروهی از مردم را به حضور محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مناطق سیل‌زده لرستان منتشرکرده بود:

پس از وقوع سیلاب‌های اخیر نبود مدیریت و روند نامناسب امدادرسانی اعتراضات مردم سیل‌زده را در شهرهای مختلف به همراه داشته است. بسیاری از حادثه دیدگان می گویند که هیچ امدادرسانی به آن ها نشده یا نحوه کمک رسانی به شکلی است که این کمک ها به دست آن‌ها نمی رسد.

مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوءمدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در اردیبهشت ماه سال گذشته با اعلام حمایت از مردم ایران گفته بود که «بحران‌های مالی و زیست محیطی را در ایران شاهد هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می‌دزدد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG