لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

مدیر کل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی بازداشت شد


بارش برف در فرودگاه مشهد منجر به تاخیر پروازها شد.
بارش برف در فرودگاه مشهد منجر به تاخیر پروازها شد.

یک مقام قضایی در مشهد اعلام کرد که محمدباقر قاسم زاده، مدیر کل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی، بازداشت و راهی زندان شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در ادامه رسیدگی به پرونده تاخیر پروازهای فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد در بارندگی‌های اخیر، محمد حسن اصولی صفار، بازپرس ویژه جرایم فرودگاه مشهد اعلام کرد که مدیر کل فرودگاه‌های خراسان رضوی برای توضیحاتی در دادسرای شعبه ویژه جرم در فرودگاه حاضر شد.

به گفته او، مدیر کل فرودگاهها پس از سه ساعت بازجویی، «به اتهام معاونت در توقیف غیرقانونی مسافران» سه پرواز هواپیمایی‌های ماهان، آتا و معراج تفهیم اتهام و روانه زندان شد.

بارش برف سنگین در روز ۲۹ بهمن و یخ بندان پس از آن موجب لغو برخی از پروازها شد. مقامات فرودگاه عملیات یخزدایی از هواپیماها را دلیل طولانی شدن تاخیر در پروازها عنوان کردند.

در این بین، مسافران پرواز ماهان به مقصد تهران حدود هفت ساعت و مسافران پرواز آتا به مقصد یزد به مدت چهار ساعت داخل هواپیما حبس شدند و امکان خروج نداشتند؛ این موضوع موجب اعتراض شدید مسافران و اقدام شعبه قضایی جرایم فرودگاه مشهد برای شناسایی دلایل آن شد.

پیش از بازداشت مدیر کل فرودگاههای استان خراسان رضوی، خلبان شرکت هواپیمایی ماهان نیز به اتهام جلوگیری از خروج مسافران بازداشت شده بود. بر اثر این اتفاقات همچنین مدیران برخی شرکت‌های هواپیمایی به دادسرای عمومی مشهد احضار شدند.

فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه پرتردد ایران است و روزانه به طور میانگین ۱۸۰ پرواز در آن انجام می‌شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG