لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۷

داستان نخستین «قاتل سریالی زن» در ایران اکران می‌شود


ماجرای نخستین «قاتل سریالی زن» در ایران اکران می‌شود
ماجرای نخستین «قاتل سریالی زن» در ایران اکران می‌شود

مستندی که با الهام از ماجراهای «مهین قدیری» زنی که به جرم کشتن ۶ نفر، اعدام شد و به «نخستین زن قاتل سریالی» مشهور شد، قرار است در تعدادی از سینماهای ایران روی پرده برود.

مهین که بین سالهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۸، پنج زن ۵۰ تا ۷۰ سال و یک مرد را با هدف سرقت اموال آنها در قزوین به قتل رساند در رسانه ها به عنوان «نخستین قاتل سریالی زن ایران» مطرح شد.

بنا به گزارشهای آن زمان رسانه های ایران، مهین با پیشنهاد رساندن قربانیان به مقصد آنها را سوار رنوی زردرنگش می کرد و پس از خوراندن آب میوه آغشته به داروی بیهوشی آنها را خفه کرده و جواهرات و پولشان را به سرقت می برد.

در مورد انگیزه قتلها، تئوری های مختلفی مطرح شد از جمله اینکه مهین به دلیل نفرتی که از مادر خود داشته، زنانی که شبیه مادرش بوده اند را می کشته است. اما دلیلی خودش در مصاحبه ها مطرح کرد، بدهی هایی بود که از پس پرداخت آنها بر نمی آمد.

ماجرای مهین در برخی از رسانه های جهان نیز بازتاب داشت از جمله روزنامه های بریتانیایی گاردین و تلگراف که الهام گرفتن مهین از قصه های آگاتا کریستی، نویسنده انگلیسی کتابهای پلیسی را برجسته کرد.

مهین که مادر دو دختر بود، در آذرماه سال ۱۳۸۹ اعدام شد.

محمد حسین حیدری، کارگردان این مستند ادعا می کند مستندش تصویری خاکستری از قاتل ارائه می دهد و شامل جزئیاتی است که شاید حتی خانواده مقتولین نیز از آن بی خبر باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG