لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

دومین روز آتش‌سوزی در ساختمان ۱۳ طبقه‌ای وزارت نیرو؛ دست‌کم ۱۲ نفر زخمی شدند


تلاش برای خاموش کردن آتش سوزی در یکی از ساختمان‌های وزارت نیرو در تهران پس از نزدیک به دو روز، همچنان ادامه دارد. مقامات اورژانس می گویند دست کم ۱۲ نفر تاکنون زخمی شده اند.

آتش ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۱۶ بهمن در ساختمان ۱۳ طبقه وزارت نیرو در خیابان ولی عصر تهران شعله ور شد و منجر به عملیات تخلیه ساختمان‌های اطراف این ساختمان، از جمله یک خوابگاه دانشجویی شد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرده است که آتش از طبقه منفی چهار این ساختمان ۵۱ ساله آغاز شده است و به دلیل مشکل دسترسی به کانون آتش، خاموش کردن آن با دشواری هایی روبرو بوده است.

محمد علی نجفی، شهردار تهران، نیز که روز سه شنبه از عملیات خاموش کردن آتش این ساختمان بازدید کرد نسبت به احتمال ریزش یا فرونشست این ساختمان هشدار داد. او گفت که شهرداری تا کنون سه بار درباره مسائل ایمنی این ساختمان اخطار داده اما از آنجا که ساختمان دولتی بوده است مدیران نسبت به اخطارها بی تفاوت بوده‌اند.

آتش سوزی شدید و ریزش آنی ساختمان پلاسکو تهران در سال گذشته که منجر به کشته شدن ۱۹ تن از جمله ۱۶ آتش نشان شد، موجب حساسیت بیشتر نسبت به آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو شده است.

ساختمان وزارت نیرو تقریبا همزمان با ساختمان پلاسکو و مانند آن ساختمان بوسیله سازه‌های فلزی ساخته شده است.

روز سه شنبه معاون دادستان، فرماندار و معاون استاندار نیز از محل حادثه بازدید کردند.

شهردار تهران اعلام کرد که ساختمان‌های اطراف برای احتیاط تخلیه شده و برق، گاز و آب منطقه قطع شده است.

جلال ملکی با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ریزش این ساختمان وجود دارد یا نه با بیان اینکه سازه این ساختمان فلزی است، گفت که این احتمال دور از ذهن نیست اما آتش‌نشانان در قالب گروه‌های پنج نفره نسبت به اطفای حریق اقدام می‌کنند.

او توضیح داد که آتش در طبقه منفی چهار شعله ور است اما به دلیل حرارت بالا و دود زیاد، آتش نشانان تا کنون موفق نشده اند به این طبقه راه پیدا کنند.

این آتش سوزی تا کنون ۱۲ تن مصدوم به جا گذاشته است که پنج تن از این مصدومان به مراکز درمانی منتقل و هفت تن نیز در محل درمان شدند. برخی از مصدومان، آتش نشانانی هستند که برای مهار آتش به درون ساختمان رفته بودند.

هنوز علت آتش سوزی اعلام نشده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG