لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

آتش سوزی در بندر رجایی باعث مرگ یک نفر شد


آتش‌سوزی در بندر رجایی در استان هرمزگان در جنوب ایران، باعث مرگ دست‌کم یک تن شد و به کانتینرها و تجهیزات در بخشی از این بندر آسیب وارد کرد.

به گزارش ایرنا، مسئولان این بندر گفته‌اند که آتش‌سوزی از یک دستگاه ریچ استاکر (از ماشین‌های صنعتی مخصوص حمل کانتینر) فرسوده آغاز شد و به دلیل نزدیکی آن با بشکه‌های روغن پایه و قیر، باعث افزایش شدت آتش‌سوزی شد.

سازمان مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد که در حریان این آتش‌سوزی «خودروهای آتش نشانی کمکی از ایستگاه‌های آتش نشانی شهر بندرعباس، پالایشگاه نفت بندرعباس، نفت ستاره خلیج فارس، شرکت فولاد، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، نیروی هوایی و نیروی دریایی سپاه» به همراه «سه تانکر کمکی آب از فضای سبز شهرداری بندرعباس» به بندر رجایی اعزام شدند.

به گفته فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در این آتش‌سوزی یکی از اعضای «یگان حفاظت» این بندر به دلیل «شدت جراحات وارده ناشی از انفجار کانتینر» جان خود را از دست داد.

هنوز مشخص نیست که میزان خسارت وارد شده به این بندر در جریان آتش‌سوزی چقدر است.

تورج امیری، معاون بندری و اقتصادی بندر رجایی، هم گفت دلیل این آتش‌سوزی «غیرایمن» بودن محلی است که آتش‌سوزی در آن رخ داد: «بارها در مورد خطرات احتمالی ناشی از فعالیت‎های غیراستاندارد در این محوطه به مسئولان گزارش شده است.»

بندر رجایی بزرگترین بندر کانتینری ایران است و در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG