لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۱

حمله به مسجدی در تهران | باشگاه خبرنگاران جوان: کار «ری استارت» است


تصویری از فیلم حمله به مسجدی در تهران
تصویری از فیلم حمله به مسجدی در تهران

فرمانده نیروی انتظامی تهران تایید کرد که حمله به یک مسجد در شرق تهران، در ادامه حمله به چند بانک و صرافی در روزهای گذشته بوده است.

در پی انتشار فیلمی از در ورودی مسجد «جوادالائمه» در بلوار استقلال تهران در شبکه‌های اجتماعی، ابتدا باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری وابسته به صداوسیما مهاجمان را «گروه شیطان پرستی ری استارت» معرفی کرد اما حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران گفت که «عده‌ای جوان تحت تاثیر فضای مجازی» دست به چنین اقداماتی زده‌اند.

سیدمحمد حسینی، مجری سابق صداوسیمای ایران مدتی است که در برنامه های اینترنتی خود گروهی را تحت عنوان «ری استارت» تشکیل داده و از هواداران خود خواسته تا در حرکتی به نام «چالش سنگ» به مساجد، اماکن دولتی و بانک‌ها حمله کنند.

او در یک پیام ویدئویی تهدید کرده بود که «چالش آتش» نیز در راه خواهد بود.

حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران همچنین پیش از این عنوان کرده بود که شیشه‌های ۶ بانک و یک صرافی در محدوده شمال شهر تهران شکسته شده و دو نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند.

او انگیزه دستگیرشدگان را «نداشتن شغل» دانست و مدعی شد که « هرکدام از این افراد به تنهایی این اقدام را انجام داده اند؛ اما، چون به دنبال هم اتفاق افتاد به نظر رسیده که این یک اقدام باندی بوده است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG