لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۷

استقبال از اظهارات ضد هالیوودی «الیور استون» در تهران


الیور استون کارگردان سرشناس امریکایی و برنده سه جایزه اسکار
الیور استون کارگردان سرشناس امریکایی و برنده سه جایزه اسکار

حضور اولیور استون کارگردان با سابقه هالیوود در جشنواره فجر تهران دستمایه گزارشی از نیویورک تایمز درباره حضور فیلمسازان ایرانی در عرصه سینمای جهانی است.

در گزارش به شور جوانان ایرانی در جمع فیلمسازان و گرامیداشت میهمان افتخاری کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکائی، اولیور استون پرداخته شده است.

رسانه های ایران پیشتر به نقل از این برنده سه جایزه اسکار، کنایه های او به سینمای ایران را منتشر کردند. او گفته بود درک نمی کنم چگونه فیلمهای ایرانی و هندی تا این حد خسته کننده هستند!

این گزارش با اشاره به اکراه تندروها ی محافظه کار حکومت ایران در دادن ویزا به آمریکایی‌ها، حتی به کسانی که از منتقدان سرسخت نظام آمریکا هستند، نوشته: در مورد آقای استون قضیه فرق می کرد: در عرصه سیاست ایران عده ای مخالف هرنوع نزدیک شدن به آمریکا هستند و عده ای در مقابل، برآنند که باید به نوعی به غرب و آمریکا دسترسی داشت. در این مورد گروه دوم غالب بودند.

۳۵۰ میهمان خارجی از میان صدها درخواست کننده به تهران دعوت شده اند تا ۳۵ فیلم را ببینند و داوری کنند.

نیویورک تایمز به اصغر فرهادی کارگردان نامدار ایرانی پرداخته که تاکنون دو فیلم او در حوزه فیلمهای زبان خارجی برنده جایزه معتبر اسکار شده اند.

نیویورک تایمز نوشت: در جشنواره فیلم در ایران برخلاف مراسم اسکار که هنرپیشه ها روی فرش قرمز می روند هنرپیشه ها درمیان مردم هستند. فاطمه معتمد آریا را به عنوان شاهد می آورد که از هنرپیشه های برجسته سینمای ایران است و از قول او می نویسد سینما حوزه رویاهاست و او می خواهد نشان دهد که از سیاره دیگری نیامده است. می خواهد به مردم بقبولاند که خود را باور داشته باشند.

اولیور ستون به ۶۰ جوان کارآموز فیلم که از سراسر جهان به «اردوی استعدادها» دعوت شده اند توصیه کرد وقتی در ساختن فیلم با خط قرمز و سانسور رو به رو می شوید راه دیگری برگزینید. آقای استون کار هالیوود را تمام شده قلمداد کرد و گفت آینده از آن فیلم و سینمای بین المللی ست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG