لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت سالگرد انقلاب:‌ ایران دوباره بر می‌خیزد


شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت چهلمين سالگرد انقلاب سال ۵۷، ابراز امیدواری کرد كه ایرانیان این‌ بار نیز «دوران تاریکی» را سپری کنند و دوباره برخیزند.

لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

شهبانو فرح پهلوى در پیامی صوتی، با «فاجعه» نامیدن ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ اظهار كرد:‌ «نمی توانم که پس از گذشت ۴۰ سال با درد بسیار در دلم فکر نکنم که کجا بودیم و به کجا رسیدیم. امروز شاهد اعتراضات کارگری، دانشجوئی، معلمین، بازاریان و تلاش‌های زنان و جوانان در گوشه و کنار کشور، شاهد زندانی کردن ها، اعدام ها، شاهد گرسنگی، فقر هم‌ميهنان، اعتیاد، خودکشی جوانان، قوانین دردآور برای کودکان، فساد حکام و لطمه بزرگ و جبران ناپذیر به محیط زیست میهن هستیم.»

در ادامه بيانيه آمده است: «ایرانیان در تاریخ چندهزار ساله خود بارها مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته اند و با چالش های دشواری دست و پنجه نرم کرده اند و خوب می دانم که این بار نیز دوران تاریکی سپرى خواهد شد و ایران ققنوس‌وار از خاکستر خود برخواهد خاست. این روزها می بینم که هم‌میهنان شجاع و هوشمند، خواهان فضای آزاد و مردمسالار هستند و با وجود تمام مشکلات روحیه‌ای مثبت دارند و با همبستگی حتما به آنچه می‌خواهند، خواهد رسید. »

شهبانو فرح پهلوی در پایان پیام خود افزود: «آرزوی من سلامت، آرامش، تندرستی و رفاه هم‌میهنان است و امیدوارم که آینده ای روشن و مرفه داشته باشند و در فردایی نزدیک شاهد شکوفایی و سربلندی سرزمین ایران باشند. ایرانی که در جهان قدر و منزلت خود را باز یابد. به امید پیروزی نور بر تاریکی.»

نسخه اصلی پیام شهبانو فرح پهلوی
نسخه اصلی پیام شهبانو فرح پهلوی

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG