لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

مقامات جمهوری اسلامی تحریم جشنواره فیلم فجر را هم گردن رسانه‌های آزاد انداختند


Fajr Festival | جشنواره فیلم فجر
Fajr Festival | جشنواره فیلم فجر

رئیس سازمان سینمایی گفته «تروریسم رسانه‌ای» مانع حضور بازیگران در نشست خبری فیلم‌های نمایش داده شده در جشنواره فیلم فجر است.

محمد خزاعی با بیان اینکه بازیگران تحت‌ فشار رسانه‌ها تصمیم می‌گیرند به نشست خبری نیایند به‌صورت تلویحی بازیگران را به حذف از دنیای هنر تهدید کرد و گفت :«این یک واقعیت عینی در عالم هنر است که اگر مدتی در فضا نباشیم به دست فراموشی سپرده می شویم.»

حاشیه‌های تحریم جشنواره فجر توسط هنرمندان به مجلس هم کشیده شده است و بهارستان‌نشینان نیز پیرامون این موضوع اظهار نظر کرده‌اند.

مهدی اسماعیلی، نماینده مجلس در واکنش به این‌ اقدام سينماگران گفت: «هنرمندان که چیزی نیستند، ابرقدرت‌ها هم در برابر ما موفق نشدند و عرصه هنر نظام با تحریم جشنواره فجر فلج نخواهد شد.»

ابوالقاسم طالبی یکی از کارگردانان مورد وثوق جمهوری اسلامی که فیلم «دست‌های خالی» را در جشنواره دارد نیز گفته که اگر کسی خاک به خورشید بپاشد، خورشید خاموش نمی‌شود، فجر و جشنواره ما هم به همین صورت است، کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند با تحریم، رویداد مهمی مثل جشنواره فیلم فجر را تعطیل کنند، خیال خام در سر دارند.

تحریم جشنواره فجر امسال از طرف سینماگران در اعتراض به کشتار و سرکوب وحشیانه مردم معترض ایران صورت گرفت. منابع خبری غیرحکومتی می‌گویند جشنواره امسال هیچ جذابیتی برای حضور مردم در سالن‌های سینما باقی نگذاشته به‌طوری که صندلی بیشتر سالن‌های نمایش فیلم خالی از تماشاگر است.

XS
SM
MD
LG