لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۸

فائزه هاشمی بازداشت و سپس آزاد شد


فائزه هاشمی بازداشت و سپس آزاد شد
فائزه هاشمی بازداشت و سپس آزاد شد

درحالی که خبرگزاری های ایرانی، ساعتی پیش از بازداشت فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی در تقاطع خیابان ولی عصر و خیابان فاطمی در تهران خبر دادند، کمی بعد خبرگزاری فارس اعلام کرد که او آزاد شده است. به گزارش فارس، خانم هاشمی گفته بود که برای خرید لباس به خیابان ولی عصر رفته بود.

ايرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ضمن اعلام خبر بازداشت فائزه هاشمی نوشته بود که او «در حالی كه قصد داشت با اظهارات تند و سر دادن شعارهای تحریک آميز، ناآرامی ايجاد كند، از سوی نيروهای انتظامی و امنيتی شناسايی و بازداشت شد».

ایرنا همچنین نوشت فائزه هاشمی «در جريان فتنه سال گذشته نيز بارها در تجمع‌های غيرقانونی حاضر شده و آشوب ‌گران را تحریک کرده بود».

خبرگزاری فارس نیز در حالی که پیشتر از «کاملا آرام» بودن وضعیت خیابان های تهران، علی رغم «تبلیغات رسانه های ضد انقلاب» خبر داده بود می نویسد، فائزه هاشمی در حال «ليدری، شعار دادن و تحريک مردم» ، دستگير شده است.

در روزهای گذشته، نیروهای وابسته به حاکمیت در تجمعات خود شعارهایی را علیه اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سر داده و از جمله خواستار «اخراج» او از ریاست مجلس خبرگان شدند.

XS
SM
MD
LG