لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۸

وقوع آتش سوزی مهیب در قزوین


عکس آرشیوی
عکس آرشیوی
یک انبار روغن خودرو در شهر قزوین، در ۱۳۰ کیلومتری غرب تهران، دچار آتش سوزی شد که ماموران آتش نشانی با وجود تلاش های فراوان، تا لحظه ارسال خبر، هنوز موفق به خاموش کردن آن نشده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این آتش سوزی ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه سه شنبه در یک انبار روغن خودرو در خیابان شیشه چی قزوین رخ داد که نیروهای آتش نشانی با وجود گذشت چند ساعت، به دلیل گستردگی آتش سوزی، هنوز موفق به خاموش کردن آن نشده اند، اما در تلاش هستند تا از سرایت آتش به ساختمان های مجاور جلوگیری کنند.

مسعود نصرتی شهردار قزوین به ایرنا گفت به دلیل گستردگی آتش سوزی، علاوه بر نیروهای آتش نشانی شهر قزوین، گروه های دیگری نیز از شهرهای مجاور آبیک، تاکستان، البرز و محمدیه نیز وارد عمل شده اند.

علی محمد آهنی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین به ایرنا گفت طبق بررسی های انجام شده، انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال انفجار مخزن ۱۸ هزار لیتری در زیرزمین انبار صحیح نیست و نیز تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر تلفات جانی ناشی از این آتش سوزی گزارش نشده است.

پیشتر، خبرگزاری نیمه رسمی فارس از وقوع انفجار عظیمی در قزوین خبر داده بود و به نقل از منابع غیررسمی نوشته بود که انتظار می رود این حادثه تلفات زیادی داشته باشد.

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی استان قزوین نیز گفته است برخلاف آمارهای غیررسمی و ناصحیحی که برخی از خبرگزاری ها از تعداد زیاد تلفات و مصدومین این حادثه منتشر کرده اند، تاکنون تنها یک مصدوم در مراکز درمانی بستری شده است.

به گفته حبیب اله بهتویی، این مصدوم یکی از آتش نشانان حاضر در محل بود که بر اثر استنشاق گاز مسموم در جریان عملیات اطفای حریق به بیمارستان منتقل شد و وضعیت جسمی وی نیز خوب گزارش شده است.
XS
SM
MD
LG