لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۸

رسانه ها: حال آیت الله مهدوی کنی وخیم است


عیادت حسن روحانی از آیت الله محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ایران در بیمارستان بهمن تهران - ۱۴ خرداد ۱۳۹۳
عیادت حسن روحانی از آیت الله محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ایران در بیمارستان بهمن تهران - ۱۴ خرداد ۱۳۹۳

آﯾﺖ اﷲ محمدرضا ﻣﻬﺪوی ﮐﻨﯽ رئیس مجلس خبرگان ایران، ﭘﺲ از ﺑﺎزﮔﺸﺖ از ﻣﺮاﺳﻢ ﺑﯿﺴﺖ و ﭘﻨﺠﻤﯿﻦ ﺳﺎﻟﮕﺮد درگذشت آیت الله خمینی، دﭼﺎر ﻋﺎرﺿﻪ ﻗﻠﺒﯽ ﺷﺪ و رسانه های ایران حال او را وخیم گزارش کرده اند.

خبرگزاری ایسنا و پایگاه خبری انتخاب، روز چهارشنبه از قول ابراهیم انصاریان، رئیس دفتر آیت‌الله کنی نوشتند عارضه قلبی وی تشدید شده است و حال او رو به وخامت گذاشته، اما به اغما نرفته ‌است. داماد او هم گفته است «حال وی مساعد نیست.»

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، پس از عیادت از او در بیمارستان بهمن تهران، در گفت وگو با واحد مرکزی خبر گفت: «تیم پزشکی همه تلاش خود را برای بازگشت سلامت وی به کار می بندد.»

محمدرضا مهدوی کنی، ۸۳ ساله، از روحانیون بلندپایه ایران، و از اعضای شورای انقلاب در نخستین سال‌های تاسیس نظام جمهوری اسلامی در ایران بود و در حال حاضر ریاست مجلس خبرگان رهبری را برعهده دارد.

آیت الله مهدوی کنی در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان در ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ با کسب آرای ۶۳ نفر از ۸۶ عضو مجلس خبرگان، جانشین آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شد و برای مدت ۲ سال به ریاست این نهاد که وظیفه نظارت بر عملکرد رهبری و نیز انتخاب و عزل رهبر را دارد، برگزیده شد.

وی در سال ۱۳۹۱ بار دیگر به این سمت انتخاب شد.
XS
SM
MD
LG