لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۳

قانون گذاران ایران قطعنامه اتحادیه اروپا را محکوم کردند


خبرگزاری نیمه رسمی فارس گزارش می دهد قانون گذاران ایران قصد دارند دولت را محبور کنند در واکنش به قطعنامه پارلمان اروپا در باره وضعیت حقوق بشر در ایران، مذاکرات اتمی را متوقف سازد.

این گزارش بنقل از یک عضو ارشد کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حاکی است نمایندگان بر آن هستند در جلسه علنی روز یکشنبه – ۱۷ فروردین – پیشنهاد کنند مذاکرات اتمی در پاسخ به عمل پارلمان اروپا متوقف شود.

در گزارشی جداگانه، خبرگزاری مهر بنقل از سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیته، می گوید روز یکشنبه درباره قطعنامه «ضد ایران» پارلمان اروپا و نیز شیوه وزارت امور خارجه در رهبری مذاکرات بحث خواهد شد.

قطعنامه که روز پنجشنبه سوم آوریل به تصویب رسید نسبت به وضعیت حقوق بشر درایران و «ادامه نقض سیستماتیک حقوق اساسی» مردم اظهار نگرانی می کند و از اعضای اتحادیه اروپا می خواهد مساله حقوق بشر را در کانون مناسبات خود با ایران قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید باقر حسینی، عضو کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز شنبه اقدام پارلمان اروپا را به باد انتقاد گرفت و گفت آنچه اروپاییان در نظر می گیرند بر سیاست ها و منافعشان استوار است. او همچنین آنچه را موضع مداخله جویانه پارلمان اروپا در ایران نامید محکوم کرد و گفت ملت ایران تنها طرفی است که می تواند برای خودش تصمیم بگیرد.

حسینی همچنین از دولت خواست پیشنهاد اتحادیه اروپا را برای تاسیس دفتر در تهران رد کند.
XS
SM
MD
LG