لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۰

درخواست شيرين عبادی از اتحاديه اروپا برای بلوکه کردن دارائی های ۸۰ نفر از رهبران ايران


درخواست شيرين عبادی از اتحاديه اروپا برای بلوکه کردن دارائی های ۸۰ نفر از رهبران ايران
درخواست شيرين عبادی از اتحاديه اروپا برای بلوکه کردن دارائی های ۸۰ نفر از رهبران ايران

نشنال در امارات متحده عربی، زيرعنوان "درخواست عبادی برای بلوکه کردن دارائی های ۸۰ مقام ايرانی از اتحاديه اروپا" بخشی از يک گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو را نقل می کند که می گويد شيرين عبادی، ايرانی برنده جايزه صلح نوبل، از اتحاديه اروپا خواستار مسدود ساختن دارائی های ۸۰ ايرانی "مسئول در سياست های سرکوبی"، وجلوگيری از ورود آنان به اروپا شده است.
خانم عبادی می گويد اين دارائی های پنهان شده در اروپا حاصل فساد است.

نيوز تايم در آفريقا، زيرعنوان "درخواست شيرين عبادی از اتحاديه اروپا برای مسدود ساختن دارائی های رهبران ايران" مشروح گزارش خبرگزاری فرانسه را نقل کرده است که می گويد به گفته کريم لاهيجی نايب رئيس فدراسيون بين المللی حقوق بشر، خانم عبادی از اقدام اين اتحاديه در فرستادن نامه ای به اتحاديه اروپا برای وضع محدوديت هائی در مورد ۸۰ مقام مسئول درسياست های سرکوبی در ايران حمايت کرده است.
وی گفت اين نامه که خطاب به کاترين اشتون مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا و ديگر مقامات اروپائی نوشته شده است جلوگيری ازسفراين افراد به اروپا و مسدود ساختن اموال آنان را توصيه می کند.
خانم عبادی که در حاشيه اجلاس کميسيون حقوق بشر سازمان ملل متحد صحبت می کرد نارضائی ايرانيان را به "آتش زيرخاکستر" تشبيه کرد و گفت "يک نسيم ملايم می تواند آتشی عظيم را شعله ور کند". خانم عبادی گفت "پيش بينی زمان وقوع کاری دشواری است اما با توجه به اوضاع اقتصادی جاری در ايران، می تواند بگويد قطعا چنين زمانی طولانی نخواهد بود".
خانم عبادی ابراز اميدواری کرد هرگونه دگرگونی در ايران، برخلاف اوضاع جاری در ليبی، به گونه ای مسالمت آميز رخ دهد. خانم عبادی گفت "ما نمی خواهيم ايران به يک ليبی ديگر مبدل شود".
خانم عبادی همچنين از يک طرح غربی ها در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برای تعيين بازرس ويژه ای بمنظور نظارت بر وضعيت حقوق بشر در ايران جانبداری کرد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG