لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۱

ایران از اتحادیه اروپا می خواهد در موضع خود نسبت به سازمان مجاهدین خلق تجدید نظر کند


در این تصویر یک سرباز عراقی را در نزدیکی یکی از چادرهای تخریب شده مشاهده می کنید
در این تصویر یک سرباز عراقی را در نزدیکی یکی از چادرهای تخریب شده مشاهده می کنید

جمهوری اسلامی ایران از اتحادیه اروپا خواسته است در موضع خود نسبت به یک گروه ناراضی در عراق بازنگری کند.

در حالی که اتحادیه اروپا وضع تحریم های اضافی بر تهران بر سر مسائل حقوق بشر را بررسی می کند، خبرگزاری ایسنا به نقل از رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه می گوید ایران انتظار دارد گروه های بین المللی و کشورهایی که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند تروریسم را محکوم کنند. او می گوید گروه ها باید «بدون توسل به رفتار سیاسی دو سویه» عمل کنند.

مهمانپرست این نظر را روز سه شنبه و پس از آن ابراز داشت که کاترین آشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای در روز شنبه از کشته شدن افرادی در اردوگاه اشرف در عراق، محل سکونت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، ابراز تاسف کرد.

روز جمعه، نیروهای عراقی، پس از آنکه بنا به گزارش ها ساکنان با پرتاب سنگ به اردوگاه سربازان، آنان را تحریک کردند، به آنجا هجوم بردند. مسئولان بیمارستان می گویند ۱۰ تن کشته شده اند، اما گروه ناراضی این رقم را بسیار بالاتر می داند.

در این میان، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا می گوید اتحادیه اروپا برای وضع تحریم های اضافی علیه ایران آماده می شود. او روز دوشنبه گفت اتحادیه اقدام های محدود کننده ای بر ۳۲ نفر که متهم به نقض حقوق بشر در ایران هستند برقرار خواهد ساخت.

هیگ گفت زندانی ساختن رهبران اپوزیسیون، بازداشت روزنامه نگاران و آنچه او آن را استفاده کاربرد بیش از اندازه مجازات مرگ نامید، از جمله تخلفات است.

XS
SM
MD
LG