لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

ادامه اعتراض به نقض حقوق حیوانات؛ تجمع کنندگان مقابل مجلس بازداشت شدند


در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در حالیکه همه نگاه‌ها به اخبار انتخابات معطوف شده است، گزارش ها از بازداشت تعدادی از حامیان حیوانات در تجمع مقابل مجلس حکایت دارد.

برخی سایت‌های خبری گزارش دادند که روز چهاشنبه پنجم اسفند، تعدادی از حامیان حقوق حیوانات در پی تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی توسط ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

تجمع قرار بود به منظور اعتراض به نبود قانون حمایت از حیوانات برگزار شود.

اعتراض به نقض حقوق حیوانات و نبود قانونی برای برخورد با آزار حیوانات در ایران در پی انتشار تصاویری در شبکه های اجتماعی از آزار یک سگ آغاز شد.

در پی این رویداد، طرفداران محیط زیست و حقوق حیوانات در تهران، تبریز، مشهد و اصفهان تجمع کردند. تجمع تهران که سه‌شنبه مقابل ساختمان سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد به دلیل حضور هنرمندانی نظیر هدیه تهران، صابر ابر، میترا حجار و شهره لرستانی خبرساز شد.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، در این باره گفت که درخواست حامیان حقوق حیوانات و تجمع‌کنندگان در پارک پردیسان، وضع قوانینی بازدارنده بود.

درویش اضافه کرد: "مطالبه آنها این بود که سازمان حفاظت محیط زیست به وضع قوانینی اقدام کند تا مجازات‌های بازدارنده‌ای برای متخلفان اعمال کند تا شاهد چنین فجایعی نباشیم."

پس از انتشار تصاویر شکنجه یک سگ در شبکه‌های اجتماعی سازمان محیط زیست اعلام کرد که فرد خاطی بازداشت شده و سگ آزار دیده هم تحت مراقبت قرار گرفته است. با این حال طرفداران محیط زیست که پیشتر به رخ دادن حوادث مشابهی نظیر کشتن سگها واکنش نشان داده بودند، حمایت قانونی از حیوانات را کافی نمی‌دانند.

XS
SM
MD
LG