لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۶

دادستان کل ایران: ۱۸ هزار پرونده زمین خواری در ایران وجود دارد


دادستان کل ایران: ۱۸ هزار پرونده زمین خواری در ایران وجود دارد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

دادستان کل ایران از تشکیل ۱۸ هزار پرونده زمین خواری در قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ابراهیم رئیسی روز یکشنبه دهم خرداد با اعلام این خبر گفت که تاکنون ۴۰ هزار هکتار از اراضی ملی تصرف شده در ایران رفع تصرف شده‌اند.

آقای رئیسی که درجلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال شهرستان شمیرانات صحبت می‌کرد همچنین از وجود باندهای فساد در شمیرانات برای تصرف اراضی ملی خبر داد.

عزت الله خان محمدی، فرماندار شمیرانات نیز در این جلسه با ضعیف خواندن نظارت سازمانها بر زمین خواری گفته است ۳۰ هکتار از اراضی شمیران به وسیله دانه درشت‌ها و ۸۱۴ هکتار زمین نیز از سوی نیروهای مسلح تصرف شده و به دور آن سیم خاردار کشیده شده است.

اسماعیل کهرم، کارشناس محیط زیست در تهران به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که زمین خواری در ایران بدون رضایت و همکاری مقاماتی چون فرمانداران شهرداران و استانداران امکان‌پذیر نیست.

به گفته آقای کهرم حالا که رهبر جمهوری اسلامی بر مبارزه با زمین خواران تاکید کرده است باید دید نتیجه برخورد دستگاه قضایی در این پرونده ها چه خواهد شد.

اسفندماه گذشته، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضایی ایران با اعلام اینکه از سال ۱۳۸۸ تاکنون بیش از ۲۱۰۰میلیون متر مربع رفع تصرف شده است از بازداشت ۱۵ نفر از کارکنان منابع طبیعی تهران در پرونده های مربوط به زمین خواری خبر داده بود.

رهبر جمهوری اسلامی به تازگی از وجود پرونده‌های مربوط به زمین خواری در ایران به شدت انتقاد کرده و خواستار مجازات زمین خواران شده بود.

XS
SM
MD
LG