لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۸

چهار محیط بان در پی مرگ شکارچیان غیرمجاز در بافت بازداشت شدند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

در پی مرگ دو نفر از عشایر کرمان در تعقیب و گریز با محیط بانان سازمان حفاظت از محیط زیست، فرماندار شهر بافت از بازداشت چهار محیط بان درگیر در این حادثه خبر داد.

به گزارش ایرنا، فتحعلی حمزه جواران سه شنبه ۱۴ خرداد با اعلام این خبر کشته شدگان را از عشایر ایل علیرضایی معرفی کرد و گفت که محیط‌‌‌بانان درگیر در این پرونده به دستور بازپرس و با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شدند.

این در حالیست که روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست کرمان اعلام کرده بود محیط بانان در پارک ملی خَبر استان کرمان، متوجه حضور یک گروه متخلف شکار شدند که مشغول پروژکتور کشی در منطقه بودند.

بنا به اعلام این اداره، متخلفان زمانی متوجه حضور مأموران محیط زیست شدند ضمن فرار با موتورسیکلت به سمت محیط بانان تیراندازی کردند که بر اثر این اتفاق، ۲ نفر از محیط بانان زخمی شدند و در این میان سرنشینان موتورسیکلت حین فرار دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند.

با این حال فرماندار بافت داشتن اسلحه برای عشایر را بدیهی دانست.

در سال‌های اخیر درگیری محیط بانان با شکارچیان غیرمجاز منجر به کشته و زخمی شدن چند تن از هر دو طرف شده که با شکایت بستگان شکارچیان غیرمجاز تعدادی از محیط بانان متهم تا آستانه قصاص و اعدام رفتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG