لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۷

اولین گروه سربازان وظیفه به محیط‌بانان سازمان محیط زیست پیوستند


اولین گروه سربازان وظیفه در ایران به عنوان محیط‌بان دراختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفتند.

به گزارش سایت سازمان حفاظت محیط زیست ایران، ۱۴۰سرباز دیپلم و زیر دیپلم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و از سهمیه پلیس پیشگیری ناجا برای محیطبانی انتخاب شد‌ند. ۵۱ نفر از آنها در خرداد به چند استان ایران اعزام شده‌اند.

بنا براین گزارش، این سربازان آموزشهای لازم برای محیط بانی را دیده‌اند. نظارت برعملکرد و وضعیت خدمتی آنها برعهده فرماندهی یگان حفاظت سازمان محیط زیست است.

در سالهای اخیر شکار غیرقانونی، تخریب محیط زیست و تجاوز به عرصه‌های زیست محیطی، نگرانی‌های بسیاری را در میان طرفداران محیط زیست بر انگیخته است. سازمان حفاظت محیط زیست بارها اعلام کرده بود که تعداد محیط‌بان‌های این سازمان در برابر سطح مناطق حفاظت شده و تحت نظارت آنها، بسیار اندک است.

تابستان گذشته، فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست ایران، کمبود نیروی انسانی را مهمترین چالش این سازمان عنوان کرد و گفت که برای ۱۷ میلیون هکتار منطقه حفاظت شده در ایران، تنها ۳ هزار نفر محیط بان وجود دارد.

به گزارش مهر، سرهنگ حمیدرضا خیلدار با بیان اینکه به صورت میانگین در هر شش هزار کیلومتر یک محیطبان وجود دارد افزوده بود: «این رقم در برخی استانها همانند استان فارس به هر ۴۰ هزار کیلومتر یک محیط بان می‌رسد.»

XS
SM
MD
LG