لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

پليس ايران تظاهرات مخالفان را با گاز اشک آور مورد حمله قرار داد


پليس ايران تظاهرات مخالفان را با گاز اشک آور مورد حمله قرار داد
پليس ايران تظاهرات مخالفان را با گاز اشک آور مورد حمله قرار داد

تظاهرات مخالفان، همزمان با تجمع ضد آمريکايی در مقابل محل سابق سفارت آمريکا برگزار شد

پليس ايران با تظاهرکنندگان مخالف که تظاهرات عليه دولت را در سالگرد ٣٠ اُمين سال اشغال سفارت آمريکا در تهران از سر گرفتند، درگير شد.

شاهدان می گويند پليس صدها نفر را که برای شرکت در تظاهرات اعتراضی حمايت شده از سوی ميرحسين موسوی، کانديدايی که در انتخابات شکست خورده اعلام شده بود، به خيابان های تهران آمده بودند، با گاز اشک آور مورد حمله قرار داد.

تظاهرکنندگان با فرياد «مرگ بر ديکتاتور» شعله های تظاهرات خود را که در ماه ژوئن به سبب مناقشه ای در ارتباط با انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد آغاز کرده بودند، از سر گرفتند.

تظاهرات مخالفان، همزمان با تجمع ضد آمريکايی در مقابل محل سابق سفارت آمريکا برگزار شد. تجمع مقابل سفارت به مناسبت سی اُمين سال حمله دانشجويان افراطی است که در روز چهارم ماه نوامبر ١٩٧٩ ميلادی سفارت آمريکا را در پايتخت ايران به اشغال خود درآوردند و پنجاه و دو گروگان آمريکايی را برای مدت ۴۴۴ روز به اسارت خود گرفتند.

باراک اوباما، ریيس جمهوری آمريکا، در پيامی بمناسبت سالگرد اشغال سفارت آمريکا در تهران از جمهوری اسلامی ايران خواست که پس از اين گذشته را «گذشته» تلقی کند و توجه خود را به فرصت های بزرگتر برای مردم خود معطوف کند.

XS
SM
MD
LG