لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۷

حدادعادل: ۶۰ درصد آراء انتخابات متعلق به من، قالیباف و ولایتی است


غلامعلی حدادعادل از نمایندگان محافظه‌کار مجلس شورای اسلامی روز پنج‌شنبه، ۲۸ دی، گفت که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد او همراه با قالیباف و ولایتی، ۶۰ درصد آرای مردم در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران را به خود اختصاص خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای حدادعادل با اشاره به توافق خود با علی‌اکبر ولایتی، مشاور بین‌ الملل رهبر جمهوری اسلامی و محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در رابطه با نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: «وحدت یک امر عقلانی و دینی و شرعی است و هرجا که از وحدت فاصله گرفتیم، خسارت آن را داده‌ایم.»

۲+۱ نامی است که ائتلاف غلامعلی حدادعادل، محمدباقر قالیباف و علی‌اکبر ولایتی به آن معروف شده. این سه نفر که از چهره‌های محافظه‌کار سیاست ایران به شمار می‌روند توافق کرده‌اند که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران از یکدیگر حمایت کنند و تنها یکی از آنان که شانس بیشتری دارد، نامزد انتخابات شود.

آقای حدادعادل روز پنجشنبه با اشاره به ائتلاف ۱+۲ گفت: «وقتی در نظر سنجی ها مشخص شد که ۶۰ درصد آراء متعلق به این سه نفر است، تصمیم گرفتیم ائتلاف کنیم و در نهایت دو نفرمان تصمیم بگیریم برای خدا، کاندیدای ریاست جمهوری نشویم.»

«گزارش از راديوفردا»
XS
SM
MD
LG