لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

یک دیدگاه: تازه ترین انتخابات غیر آزاد و غیر منصفانه ایران


صندوق‌های اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری
صندوق‌های اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری

خلاصه یادداشتی از کلیفورد می در واشنگتن تایمز

جمهوری اسلامی یک دموکراسی نیست، یک دیکتاتوری مذهبی است. بهتر است نظام حکومتی ایران را با اتحاد جماهیر شوروی سابق مقایسه کنیم که در آن حزب کمونیست تصمیم می گرفت چه کاندیداهایی می توانند در انتخابات شرکت کنند و مقام های منتخب چه کارهایی می توانند انجام بدهند. در ایران به جای کمیسارهای روس ملاها را بگذارید.

آن هایی که برای توجیه میانه رو بودن حسن روحانی به برنامه های او برای گشایش به سوی غرب و بهبود اوضاع اقتصادی ایران اشاره می کنند به این نکته بی توجه اند که همه این تلاش ها در جهت تقویت قوای نظامی ایران است. بی دلیل نیست که دولت روحانی بودجه سپاه پاسداران را بیست و چهار درصد افزایش داده است.

آیا ممکن است یک ایران ثروتمندتر راضی تر باشد؟ ممکن است تعصب اش در نزاع و قربانی شدن برای گسترش انقلاب اسلامی را از دست بدهد؟ این آن چیزی است که باراک اوباما امیدوار بود اتفاق بیافتد و چیزی است که آیت الله خامنه ای از آن وحشت دارد.

ماموریت بعدی رییس جمهوری ایران عمیق تر کردن شکاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا برای جذب سرمایه خارجی و پایان دادن به تحریم های غیر هسته ای است که به دلیل حمایت رژیم از تروریسم، نقض حقوق بشر و ادامه برنامه موشک های بالیستیک وضع شده اند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG