لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۳

خاتمی می گوید از روحانی حمایت می کند


محمد خاتمی رییس جمهوری سابق ایران می گوید در انتخابات روز جمعه ازحسن روحانی حمایت می کند.

تایید خاتمی در روز سه شنبه درپی انصراف محمد رضا عارف کاندیدای طرفداراصلاحات صورت می گیرد. او می گوید پس از دریافت نامه ای از خاتمی که به وی گفت ماندنش در رقابت عاقلانه نیست، تصمیم گرفت خارج شود.

خبرگزاری فرانسه می گوید خاتمی و اصلاح طلبان دیگر از طرفداران خود خواسته اند به روحانی رای بدهند. روحانی همچنین ازحمایت اکبرهاشمی رفسنجانی برخوردار است.

خانمی در وب سایت خود می گوید "به دلیل وظیفه ای که نسبت به کشور و سرنوشت مردم ایران احساس می کند" به روحانی رای خواهد داد.

در گزارش خبرگزاری فرانسه گفته می شود بنظرمی رسد حمایت اصلاح طلبان شانس روحانی را در رقابت باکاندیداهای دیگر، که اکثرا محافظه کارانی نزدیک به آیت اله خامنه ای دیده می شوند، افزایش می دهد.

روحانی سرپرست مذاکرات اتمی ایران بود و در دوره ریاست جمهوری رفسنجانی به عنوان دبیرشورایعالی امنیت ملی کار می کرد.

خبر گزاری فرانسه به نقل از رسانه های ایران می گوید روحانی روز دوشنبه دریک گردهمایی انتخاباتی دراستان کردستان گفت او راه خاتمی و رفسنجانی را دنبال خواهد کرد.

روحانی گفت "من سیاست خارجی فعلی را تایید نمی کنم. ایران باید روش های خوبی درمناسبات بین المللی داشته باشد تا تحریم ها به تدریج کاهش یابد و سرانجام لغو شود."

خبرگزاری فرانسه می گوید روحانی ازانعطاف پذیری در مذاکرات اتمی طرفداری کرده است، و زمانی که او مسئول بود، تهران موافقت کرد غنی سازی اورانیوم را به حال تعلیق درآورد و بازرسی های سرزده آژانس بین المللی انرژی اتمی را پذیرفت.
XS
SM
MD
LG