لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۲

تبلیغات انتخاباتی مورد استقبال فضای مجازی؛ از نمونه ایرانی هیلاری تا توزیع بذر


نمونه‌ای از تبلیغات انتخاباتی به نفع محیط زیست
نمونه‌ای از تبلیغات انتخاباتی به نفع محیط زیست

ایده‌های جدید برای تبلیغات انتخاباتی یک تیغ دولبه است؛ ممکن است پرطرفدار شود و موج ایجاد کند یا این که دستمایه طنز و شوخی شود و مثل یک تبلیغ منفی عمل کند.

بعد از بررسی چند پوستر پرطرفدار در فضای مجازی، در مطلب پیش رو به تبلیغات متفاوتی می‌پردازیم که از سوی کاربران ایرانی با استقبال عموما مثبت مواجه شده است. می‌شود رمز موفقیت این نمونه‌ها را در نگاه غیرسیاسی معمول و یا الگوگیری از نمونه‌های تبلیغاتی موفق بین‌المللی دانست.

مثلا یک زن کاندیدای انتخابات مجلس در استان البرز، توجه ویژه به زنان و کودکان را محور کمپین تبلیغاتی خود قرار داده و در یک فیلم تبلیغاتی که منتشر کرده با کودکان به گفت‌وگو نشسته است.

این نمونه در فضای مجازی با استقبال مواجه شده و بسیاری اشاره کرده‌اند که او از حضور هیلاری کلینتون در کنار کودکان در یک شوی تلویزیونی آمریکایی الهام گرفته است.

یک کاندیدای دیگر هم در بوئین زهرا و آوج با اشاره به هدر رفتن حجم بسیار زیادی کاغذ در ایام تبلیغات انتخابات، همراه تبلیغات خود بذر توزیع می‌کند و از شهروندان می‌خواهد تا بذرها را در خاک بکارند.

  • بخشی از فیلم سینمایی ایران برگر که تبلیغات انتخاباتی و روش‌های ناشیانه رایج درباره آن را به زبان طنز به تصویر کشیده است.​

XS
SM
MD
LG