لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۲۳:۳۶
در دور اول در تهران، مردم سی نماینده میانه رو و اصلاح طلب را برگزیدند.

دور دوم انتخابات مجلس، رقابت برای ۶۸ کرسی؛ نتایج غیررسمی: نیمی از کرسی ها در اختیار حامیان دولت روحانی

جمعه ۱۰ اردیبهشت، دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان ایران برگزار شد. در این انتخابات قرار بود ۶۸ نفر انتخاب شوند تا با ۲۲۱ نماینده پیشتر انتخاب شده، مجلس دهم را تشکیل دهند. آخرین اخبار و جزئیات را در بلاگ زنده صدای آمریکا دنبال کنید.

* انتخابات در ۵۵ حوزه، در ۲۱ استان ایران برگزار شد.
* تعداد نامزدها ۱۳۶ نفر بود که از بین آنها ۶۸ نفر انتخاب و به مجلس جدید راه خواهند یافت.
* بیشترین کرسی های خالی که در انتخابات روز جمعه تعیین تکلیف شدند به استان آذربایجان شرقی با ۱۰ نماینده، خوزستان با ۷ نماینده آذربایجان غربی و لرستان با ۵ نماینده تعلق داشت.

درحوزه انتخابیه خدابنده استان زنجان، آقای احمد بیگدلی با کسب ۳۹۰۸۱ رأی از مجموع ۷۳۳۷۱ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

درحوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب آقای سید مهدی مقدسی با کسب ۸۸۰۹۴ رأی از مجموع ۱۴۰۶۰۲ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش آقای شهرام کوسه غراوی با کسب ۷۴۳۲۹ رأی از مجموع ۱۴۲۳۲۶ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

درحوزه انتخابیه ساوه و زرندیه استان مرکزی، آقای محمدرضا منصوری با کسب ۳۶۲۶۴ رأی از مجموع ۶۸۲۲۶ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه اهر و هریس استان آذربایجان شرقی، آقای بیت الله عبداللهی با کسب ۳۲۵۸۵ رأی از مجموع ۶۳۵۹۵ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک استان خوزستان، آقای هدایت الله خادمی با کسب ۷۲۷۳۸ رأی از مجموع ۱۳۱۴۱۹ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین آقای محمد فیضی زنگیر با کسب ۷۶۱۴۵ رأی از مجموع ۱۳۶۸۱۰ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه سراب استان آذربایجان شرقی، یوسف داودی با کسب ۳۱۱۵۸ رأی از مجموع ۵۴۰۵۶ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان استان گلستان، آقای رامین نور قلی‌پور با کسب ۶۹۴۸۰ رأی از مجموع ۱۰۴۴۵۹ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران استان کردستان، آقای سید احسن علوی با کسب ۴۳۴۹۹ رأی از مجموع ۷۹۸۷۲ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG