لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹
در دور اول در تهران، مردم سی نماینده میانه رو و اصلاح طلب را برگزیدند.
در دور اول در تهران، مردم سی نماینده میانه رو و اصلاح طلب را برگزیدند.

دور دوم انتخابات مجلس، رقابت برای ۶۸ کرسی؛ نتایج غیررسمی: نیمی از کرسی ها در اختیار حامیان دولت روحانی

جمعه ۱۰ اردیبهشت، دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان ایران برگزار شد. در این انتخابات قرار بود ۶۸ نفر انتخاب شوند تا با ۲۲۱ نماینده پیشتر انتخاب شده، مجلس دهم را تشکیل دهند. آخرین اخبار و جزئیات را در بلاگ زنده صدای آمریکا دنبال کنید.

* انتخابات در ۵۵ حوزه، در ۲۱ استان ایران برگزار شد.
* تعداد نامزدها ۱۳۶ نفر بود که از بین آنها ۶۸ نفر انتخاب و به مجلس جدید راه خواهند یافت.
* بیشترین کرسی های خالی که در انتخابات روز جمعه تعیین تکلیف شدند به استان آذربایجان شرقی با ۱۰ نماینده، خوزستان با ۷ نماینده آذربایجان غربی و لرستان با ۵ نماینده تعلق داشت.

حامیان دولت در دور دوم انتخابات پیروز شدند؛ ۱۲۰ کرسی مجلس به فهرست امید رسید

سعید حجاریان در گفتگو با روزنامه اعتماد درباره تعداد بالای کاندیداهای انتخابات مجلس گفته است: وقتی احمدی‌نژاد می‌تواند رییس ‌جمهور شود عده زیادی هم پیش خود فكر می‌كنند كه می‌توانند نماینده مجلس باشند. در واقع پست‌ها در نظام ارزان شده است.

شوخی روزنامه قانون با حداد عادل هم مورد استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است

پس از این که سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد آقای حداد عادل هیچ مستندی درباره ادعای خود ارائه نکرده، مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری هم گفت: "ادعا که کار ساده‌ای است و هر کسی می‌تواند آن را مطرح کند، اما اگر مدرکی دارند باید ارائه کنند و از بیان حرف‌های بدون سند و مدرک پرهیز شود."

ادعای غلامعلی حداد عادل، کاندیدای شکست خورده اصولگرایان در تهران مبنی بر تخلف دولت در برگزاری انتخابات با واکنش مقامات دولتی مواجه شده است.

از ۶۸ کرسی مرحله دوم: ۳۶ اصلاح طلب و حامی دولت، ۲۰ اصولگرا و ۱۲ مستقل

درحوزه انتخابیه ارومیه آقایان سید هادی بهادری با کسب ۲۲۰۱۹۷ رأی و روح الله حضرت پورطلائیه با کسب ۲۰۹۷۰۵ رأی از مجموع ۳۵۴۱۰۸ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

درحوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد استان چهارمحال و بختیاری، آقای علی کاظمی بابا حیدری با کسب ۵۱۵۸۸ رأی از مجموع ۸۰۳۶۷ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

درحوزه انتخابیه نی ریز و استهبان آقای اصغر مسعودی با کسب ۳۴۳۸۱ رأی از مجموع ۶۸۶۰۹ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

درحوزه انتخابیه خرم آباد و دوره در استان لرستان، آقایان محمد بیرانوندی با کسب ۷۵۰۰۸ رأی و محمدرضا ملکشاهی راد با کسب ۶۳۷۱۰ رأی از مجموع ۱۷۷۱۹۵ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG