لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۶

وزیر ارتباطات: دولت در برابر فشار "برخی نهادها" برای قطع اینترنت مقاومت کرد


محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات ایران از فشار "برخی نهادها" برای قطع کردن اینترنت در ایران در هنگام برگزاری انتخابات خبر داد اما اعلام کرد که دولت در برابر این فشارها مقاومت کرده است.

محمود واعظی درباره اختلال اینترنت در ایران در روزهای آخر تبلیغات و همینطور در روز رای گیری، به خبرآنلاین گفت "در جلسات شورای عالی مجازی برخی از نهادها فشارهایی وارد کردند که در آستانه انتخابات اینترنت قطع یا برخی از شبکه‌های اجتماعی فیلتر شوند. اما ما با این موضوع مخالفت کردیم و ... همه را متقاعد کردیم که نیازی به این اقدامات نیست."

وی نامی از نهادهای مورد اشاره نبرد، اما در رابطه با قطعی شبکه پیام رسان تلگرام گفت، این موضوع قطعا از طرف ما نبود و مشکل هم برطرف شده است.

سخنان وزیر ارتباطات ایران در حالی است که از دو سه روز مانده به انتخابات سرعت اینترنت در ایران به شدت کند شده و حتی دسترسی به برخی از سایت‌ها غیرممکن شده بود.

پس از انتخابات جنجال برانگیز سال ۸۸ اختلال در اینترنت در هنگام برگزاری انتخابات همواره رخ داده است. از آن هنگام، برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر نیز فیلتر شده‌اند.

سه روز مانده به انتخابات هفتم اسفند نیز زمزمه اختلال در اینترنت به گوش رسید. حتی برخی از سرویس دهندگان اینترنت از اختلال در سرویس خود از سه روز مانده به رای گیری خبر دادند.

بسیاری از کاربران نبود امکان دسترسی به برخی از سایت ها و اختلال در شبکه تلگرام را بخشی از اقدامات دولت در آستانه انتخابات برآورد کردند.

با این حال وزیر ارتباطات ایران اعلام کرده است که دولت در برابر فشارهای برخی نهادها برای قطع اینترنت مقاومت کرده است.

XS
SM
MD
LG