لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۵

سقوط ارزش ریال ادامه دارد


ارزش برابری ریال ایران روز سه شنبه به سطحی بی سابقه سقوط کرد. دولت ایران محتکرین را مسئول دانسته و به سازمان های امنیتی دستور داده است علیه آنها وارد عمل شوند.
خبرگزاری رویترز درگزارشی به نقل از صرافان در تهران می گوید ارزش ریال در بازار آزاد از حدود ۳۴ هزار و ۲۰۰ریال در روز دوشنبه به حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال رسید. بعداز ظهر سه شنبه برخی از رسانه ها گزارش دادند ارزش برابری ریال حدود ۳۲ هزار ریال بوده است ، اما دلالان این تحول را تایید نکردند و گفتند به علت نوسان فوق العاده معاملات ارزی را متوقف کرده اند.
رویترز می گوید در حالی که جمهوری اسلامی زیر فشار شدید تحریم های اقتصادی غرب قرار دارد و شهروندان نگران ،برای تبدیل پس اندازهای خود به دلار به بانک ها هجوم برده اند، دولت محتکرین را مسئول سقوط ارزش ریال می داند.
محمود احمدی نژاد در یک کنفرانس خبری در تهران گفت "بر اساس گزارش یکی از سرویس های امنیتی ، ۲۲ نفر سردسته آشوب جاری در بازار ارز هستند، و از آنجا که شناخته شده هستند، سازمان های امنیتی باید عمل کنند."
رویترز می گوید احمدی نژاد انتقادهایی را که از سیاست های او می شود رد کرد، آنها را بخشی از یک " جنگ روانی " نامید و گفت کشور می تواند تحریم ها را از سر باز کند.
رویترز می گوید با نرخ رسمی تورم که حدود ۲۵ درصد است، ضعف ریال می تواند هزینه های شرکت های صنعتی را بالا ببرد ، بر میزان بیکاری بیافزاید و سطح زندگی را پایین بیاورد.
XS
SM
MD
LG