لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۲

توقف هدفمندی و بازگشت کوپن به اقتصاد ایران


فاز دوم هدفمندی یارانه ها دیگر اجرا نمی شود. طرحی که دولت از آن به عنوان بزرگ ترین طرح اقتصادی ایران در نیم قرن گذشته یاد کرده بود به بایگانی سپرده شد.

آغاز این طرح در آذر ماه ۱۳۸۹ عنوان اصلی روزنامه ها شد هر چند زمانی که یک عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از توقف اجرای آن خبر داد تنها جایی در صفحات داخلی برخی از روزنامه ها یافت.

احمد علوی کارشناس اقتصاد مالی و استاد دانشگاه در سوئد در گفت و گو با صدای آمریکا توقف فاز دوم یارانه ها را نشانه سرگردانی سیاست گذاران و مجریان
اقتصادی دانست و در زمینه تبعات اقتصادی حاصل از آن هشدار داد.
در حالی که کارشناسان بر افزایش میزان تورم و گرانی تاکید دارند روزنامه دنیای اقتصاد از بازگشت کوپن به اقتصاد ایران خبر داد و نوشت مجلس با وجود مخالفت دولت به دنبال بازگردانندن کوپن به اقتصاد ایران است.

مجلس شورای اسلامی کوپن را تجربه خوبی در زمان جنگ می داند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به روزنامه دنیای اقتصاد گفته در شرایط فعلی و در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کوپن باید به اقتصاد بازگردد.

کارشناسان از جمله احمد علوی سیاست های اقتصادی دولت از جمله نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها و بازگشت کوپن به اقتصاد ایران را سیاست های یک گام به ییش دو گام به پشت ارزیابی می کنند .
XS
SM
MD
LG