لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۳

شبکه‌های اجتماعی | گوشت و مرغ گران شد، سوسیس و کالباس قسطی


تصویر آگهی فروش سوسیس و کالباس قسطی در کرمان

انتشار تصویری از آگهی فروش اقساطی سوسیس و کالباس در برخی از مناطق ایران با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

فروش اقساطی سوسیس و کالباس در شرایطی است که پیشتر رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات گوشتی به «تجارت‌نیوز» گفته بود با افزایش قیمت گوشت و مرغ، قیمت سوسیس و کالباس «بیش از ۵۰ درصد گران شده» است.

عبداله عبدی، خبرنگار و تاریخ‌پژوه، در حساب توئیتر خود تصویری از یک تابلو تبلیغات شهری در کرمان منتشر کرده که روی آن وعده فروش قسطی سوسیس و کالباس به فرهنگیان، کارمندان و بازنشستگان داده شده است.

سعید صفی، یک کاربر دیگر، در همین رابطه در توئیتی با اشاره به اینکه تغییر دولت در ایران و تشکیل کابینه جدید توسط ابراهیم رئیسی و طیفی که «انقلابی» نامیده می شوند نتوانسته از شتاب تورم بکاهد، نوشته است: «وضع مملکت گریه دار است...نان قرضی و قسطی...دولت فخیمه انقلابی هم لبنیات و تخم مرغ را دوبل کرده...».

کاربر دیگری به نام «شازده احتجاب» با اشاره به این که طرفداران حکومت جمهوری اسلامی مقابل انتقاد از اقدامات یا ناکارآمدی های حاکمیت، پیش‌فرضی تحت عنوان تأمین امنیت عمومی دارند، نوشته است: «کالباس کیلو ۲۴۰ تومن و سوسیس کیلو ۱۸۰ تومن بایدم قسطی بشه با این وضع معیشت مردم، عوضش امنیت داریم».

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، وضعیت تورم در شهریور ماه ۱۴۰۰ به ۴۵.۸ رسیده است. در این میان، وزیر کار جمهوری اسلامی ایران اذعان کرده است که شهریور سال جاری افزایش بهای کالاهای خوراکی «فراتر از حد بحرانی» شده و به طور متوسط ۷۵ درصد گران‌تر شده است.

XS
SM
MD
LG