لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

رئیس سازمان بسیج: به جهنم که توافق نمی‌کنند و تحریم می‌کنند


محمد رضا نقدی، رئیس سازمان بسیج
محمد رضا نقدی، رئیس سازمان بسیج

در حالیکه هیات مذاکره کننده ایران از شش روز پیش مذاکرات فشرده‌ای را در وین با اعضای هیات‌های ۱+۵ برای دستیابی به توافق جامع هسته‌ای آغاز کرده است، رئیس سازمان بسیج در یک سخنرانی تلاش برای رفع تحریم‌ها را کم اهمیت دانست و گفت که این ایران است که باید غرب را تحریم کند.

سردار محمد رضا نقدی در یک سخنرانی به مناسبت هفته بسیج گفت: «اگر غیرت داشته باشیم، می‌دانیم که نیازی به خارج نیست. به جهنم که توافق نمی‌کنند و تحریم می‌کنند. با بستن شیرهای نفتمان آنها را فلج کنیم.»

رئیس سازمان بسیج که در همایشی با موضوع اقتصاد مقاومتی سخنرانی می‌کرد، با اشاره به منابع نفت و گاز ایران گفت: «نیازی به این نیست که نفتمان را به آنها بدهیم و منت امکانات را بکشیم. این ما هستیم که باید آنها را تحریم کنیم.»

«اقتصاد مقاومتی» شیوه‌ ایست که رهبر ایران معتقد است دولت ایران برای عبور از فشار تحریم‌های بین‌المللی باید به آن متوسل شود. مقام‌های نزدیک به رهبر ایران تلاش می‌کنند تا این ایده اقتصادی رهبر ایران را تبیین کنند و آن را نسخه مناسب شرایط حاضر اقتصاد ایران معرفی کنند.

سردار نقدی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: «کدخداها و آنها که ادعای بزرگی می‌کنند نمی‌توانند کشوری را که ۱۶ همسایه دارد تحریم غذایی کنند.»

اشاره او به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بود که پیش از آغاز مذاکرات هسته‌ای بوسیله دولت او، گفته بود که مستقیما با «کدخدا» گفت و گو می‌کند و به این ترتیب اعلام کرده بود که قصد مذاکره با آمریکا را دارد.

رئیس سازمان بسیج در ادامه اضافه کرد: «امیدواریم آنها که چشم شان فقط به مذاکرات است و توجهی به تولید داخل ندارند، بیدار شوند.»

محافظه کاران در ایران می گویند دولت به اندازه کافی به ظرفیت‌های داخل کشور توجه ندارد و قصد دارد مشکلات اقتصادی را تنها با پیشبرد مذاکرات هسته‌ای حل و فصل کند.

اما دولت حسن روحانی می گوید از زمان آغاز به کار این دولت، رشد اقتصادی ایران که زمانی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد منفی شده بود، مثبت شده است.

XS
SM
MD
LG