لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۵

پس از انتشار خبر سهمیه بندی بنزین، یک مسئول در وزارت نفت بازداشت و با وثیقه آزاد شد


حواشی انتشار خبر سهمیه بندی بنزین در ایران در شرایطی ادامه دارد که رسانه‌ها می‌گویند مسئول روابط عمومی و سخنگوی شرکت پالایش و پخش وزارت نفت ایران بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده است.

سایت انصاف نیوز، روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت گزارش داد که «زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش مواد نفتی بعدازظهر شنبه پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد.»

خبرگزاری فارس نیز امروز نوشت که خانم اسماعیلی با قرار وثیقه آزاد شده است.

رسانه های ایران بازداشت زیبا اسماعیلی را به موضوع انتشار خبر سهمیه بندی بنزین‌ها ربط داده‌اند. پیشتر خبرگزاری فارس روز گذشته اعلام کرده بود «خبر آغاز سهمیه بندی بنزین توسط یکی از مسئولین وزارت نفت به آن خبرگزاری داده شده است.»

خبر سهمیه بندی بنزین در ایران زمانی جنجال‌برانگیز شد که خبرگزاری تسنیم جزئیات سهمیه بندی و زمان آن را اعلام کرد. اما این خبر از سوی دولت و مجلس تکذیب شد.

مقامات جمهوری اسلامی پیشتر نیز سابقه برخورد قضایی با نحوه اطلاع رسانی موضوعات مختلف را داشته‌اند. یکی از این موارد مربوط به برخورد با نحوه اطلاع رسانی در سیلاب‌های ایران است که حتی چندین نفر نیز در این رابطه بازداشت شدند.

این برخوردها در شرایطی بود که مردم سیل زده از نحوه اطلاع رسانی، به خصوص پیش از بارندگی‌ها و سیل‌های اخیر، اعتراض داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG