لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ایران ۰۲:۲۹

مالباختگان موسسات مالی در تجمع مقابل دادستانی علیه حسن روحانی شعار دادند


مالباختگان موسسات مالی بار دیگر مقابل دادستانی تهران دست به تجمع اعتراضی زدند و این بار علیه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شعار دادند.

بر اساس تصاویر ارسالی شهروندان به صدای آمریکا، جمعی از مالباختگان موسسات البرز ایرانیان، کاسپین و افضل توس مقابل دادستانی تهران تجمع کردند و ضمن سردادن شعار و حمل پلاکارد به بلاتکلیفی سپرده‌های خود در این موسسات اعتراض کردند.

برخی از حاضران در این تجمع که به عملکرد دولت اعتراض داشته و شعار «قوه مجریه، خجالت، خجالت» می‌دادند در ادامه به تندی از رئیس جمهوری ایران انتقاد کرده و شعار «مرگ بر روحانی» سر دادند. در این بین، ماموران نیروی انتظامی نیز سعی در پراکنده کردن حاضران داشتند.

در حالیکه طی هفته های گذشته مقام‌های ارشد دولت، مجلس و دستگاه قضایی از توافق برای حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی خبر داده بودند، تجمع های اعتراضی مالباختگان حکایت از آن دارد که مشکل آنان همچنان پابرجاست و نتوانسته‌اند سپرده‌های خود را دریافت کنند.

این برای چندمین بار در آبان است که مالباختگان موسسه‌های مالی و اعتباری در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت سپرده‌های خود دست به تجمع زده‌اند.

اواخر آبان ماه سپرده گذاران موسسه آرمان ایرانیان البرز روز سه شنبه ۳۰ آبان مقابل ساختمان مرکزی بانک تجارت تجمع کرده و خواستار دریافت سپرده‌های خود شدند.

در هفته‌های پیش از آن نیز جمعی از سپرده گذاران موسسه مالی آرمان (البرز ایرانیان) مقابل ساختمان دادگستری در تهران دست به تجمع زدند. سپرده گذاران موسسات آرمان (البرز ایرانیان)، کاسپین، ثامن الحجج و مالباختگان پدیده دست به تجمع هایی در تهران و اهواز زده بودند.

تعدادی از موسسه‌های مالی در سالهای اخیر با وعده سود دهی بالا پس‌انداز شهروندان را جذب کردند اما در ادامه از قادر به پرداخت سود و حتی اصل موجودی نبودند. این موسسات با برخورد قضایی و بانک مرکزی مواجه شدند اما تعیین تکلیف حساب‌های آنها به درازا کشید.

سپرده گذاران معترض هستند که دولت، شبکه بانکی و دستگاه قضایی در رسیدگی به وضعیت آنها تعلل می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مشاهده نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG