لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۲

بعد از استعفا و دستگیری مدیرعامل ایران‌خودرو، فرشاد مقیمی به عنوان جانشین او منصوب شد


پس از برکناری و بازداشت «هاشم یکه‌زارع» مدیرعامل سابق ایران‌خودرو، «فرشاد مقیمی» معاون صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت خودروسازی در ایران منصوب شد.

خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه چهارم شهریور گزارش داد که اعضای هیئت مدیره ایران خودرو با اتفاق آرا «فرشاد مقیمی» را به عنوان جوان‌ترین مدیرعامل ایران‌خودرو انتخاب کردند.

فرشاد مقیمی در حالی سمت مدیرعاملی ایران‌خودرو را بدست آورده است که در حال حاضر دانشجوی دکترای مهندی صنایع در دانشگاه آزاد تهران است.

معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از دیگر سمت‌هایی است که در کارنامه مدیرعامل جدید ایران‌خودرو دیده می‌شود

پیش از این علی ربیعی، سخنگوی دولت، روز دوشنبه ۲۸ مردادبه نقل از وزیر صنعت معدن و تجارت ایران اعلام کرده بود که هاشم یکه‌زارع به صورت «عمدی و بدون هماهنگی» قیمت محصولات این شرکت را افزایش داده و از مدیرعاملی ایران‌خودرو برکنار شده است. یکه‌زارع ساعاتی پس از برکناری بازداشت شد.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG