لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۵

بازگشت شرکت «فولکس واگن» به بازار خودرو ایران پس از ۱۷ سال


شرکت فولکس واگن از ماه آینده صادرات خودرو به ایران را آغاز می‌‌کند.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۱۳ تیر با انتشار این خبر نوشت که فولکس واگن قراردادی با شرکت ایرانی ماموت خودرو برای صادرات مدل‌های پاسات و تیگوان از طریق هشت فروشنده خودرو، با تمرکز بر فروش در تهران بزرگ، امضا کرده است.

خیز فولگس واگن در بازگشت به بازار خاورمیانه پس از ۱۷ سال حرکتی است که می‌تواند به این خودروساز در تکیه بر بازارهای جهانی کمک کند.

خودروسازهای اروپایی در پی تحریم‌های بین‌المللی علیه برنامه هسته‌ای ایران، و تحریم‌های دیگر، به مرور بازار ایران را ترک کردند اما با توافق هسته‌ای ایران و قدرتهای جهانی و لغو تحریم‌ها، مذاکره با شرکت‌های ایرانی را از سر گرفتند.

پیش از فولکس واگن، شرکت‌های خودروسازی فرانسوی با خودروسازهای بزرگ ایران برای تولید مشترک و فروش در ایران به توافق رسیده بودند.

در ماههای اخیر تلاش هایی از سوی سرمایه گذاران ایرانی برای جذب شرکت های خودرو سازی آمریکایی صورت گرفته و حتی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفته منعی برای همکاری ایران با خودروسازان آمریکایی وجود ندارد.

با این حال بخش های از حکومت ایران موافق حضور شرکت های آمریکایی در ایران نیست. پیشتر آیت الله خامنه ای از وزرای اقتصادی دولت روحانی خواسته بود که اجازه واردات به خودروهای آمریکایی داده نشود و یکسال پیش، واردات خودروی شورلت در ایران ممنوع شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG