لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۱

اخبار اقتصادی مطبوعات ایران


علی اکبر خبازها، رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می گوید امسال تنها ۲۷ هزار تومان به حداقل حقوق مستمری بگیران اضافه می شود.
علی اکبر خبازها، رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می گوید امسال تنها ۲۷ هزار تومان به حداقل حقوق مستمری بگیران اضافه می شود.

جلسه با مدیرعامل برای کاهش قیمت محصولات لبنی

روزنامه کیهان روز پنجشنبه، به نقل از رییس سازمان بازرگانی استان تهران نوشته است قیمت محصولات لبنی باید به حالت قبل از سال ۱۳۹۰ بازگردد.

کیهان می گوید از آغاز امسال ، قیمت برخی اقلام لبنی و بستنی تا ۵۰ درصد افزایش یافته است که این رشد قیمت به نوشته این روزنامه، «برخورد سریع و به موقع» سازمان بازرگانی استان تهران را به دنبال داشته است.

کیهان می نویسد، عباس قبادی، رییس سازمان بازرگانی استان تهران، اخیرا جلسه ای با مدیرعامل یک شرکت تولید کننده محصولات لبنی و بستنی داشته که پس از این جلسه، مدیرعامل این شرکت متعهد می شود کلیه قیمت های خود را به قیمت های پیش از سال ۱۳۹۰ بازگرداند.

عباس قبادی گفته بازگشت قیمت ها از روز چهارشنبه لازم الاجرا شده است.

یپش از این، احمد توکلی، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته بود که دولت محمود احمدی نژاد، طرح حذف یارانه ها را با تهدید مستقیم تولید کنندگان به زندان و برخوردهای امنیتی به اجرا در آورده است. او در این باره گفته بود این نوع برخوردها در طول عمر جمهوری اسلامی و یا پیش از آن بی سابقه بوده است.

یارانه شیر و افزایش ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومانی قیمت بستنی در سال جدید

اما روزنامه تهرانِ امروز، در همین رابطه از تاثیر حذف یارانه ها بر قیمت شیر در سال ۱۳۹۰ خبر داده و نوشته است توزیع شیر یارانه ای که سال گذشته ادامه داشت، در فرودین ماه نیز همچنان ادامه دارد، اما یارانه تمامی کالاها از جمله شیر باید ظرف پنج سال «هدفمند» شود.

تهران امروز به نقل از محمد علی ضیغمی، معاون وزیر بازرگانی نوشته است که مسوولیت تعیین تکلیف یارانه ی شیر، به عهده کارگروه طرح تحول اقتصادی است و چهار سناریوی احتمالی برای یارانه شیر مطرح است.

به گفته این مقام بازرگانی، یارانه شیر ممکن است در سال ۱۳۹۰ نیز ادامه یابد یا اینکه مانند یارانه نان، به صورت نقدی پرداخت شود.

تهران امروز همچنین در خبری دیگر نوشته است با توجه به اینكه هدفمند شدن یارانه‌ها در فصل زمستان اتفاق افتاد، و تقاضای زیادی برای بستنی در این فصل وجود نداشت، حالا با افزایش تقاضا برای بستنی، قیمت آن نیز به یکباره افزایش چشمگیری داشته است.

تهارن امروز می نویسد قیمت برخی از انواع بستنی ۲۰۰ تومان و برخی نیز از هزار تومان به هزار و پانصد تومان افزایش یافته است.

افزایش ۲۷ هزار تومانی حقوق مستمری بگیران

و روز خراسان خبرداده است که امسال تنها ۲۷ هزار تومان به حداقل حقوق مستمری بگیران اضافه می شود.

خراسان به نقل از علی اکبر خبازها، رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی نوشته است که حقوق مستمری بگیران از ۳۰۳ هزار تومان در سال گذشته، به ۳۳۰ هزار تومان می رسد.

او گفته درباره حقوق سایر بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز رقم دقیقی اعلام نشده است.

خراسان می گوید هفتاد درصد بازنشستگان تامین اجتماعی، حداقل حقوق تعیین شده را دریافت می کنند.


XS
SM
MD
LG