لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

وقوع زمین لرزه در میانه؛ ۶ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر مصدوم برجای گذاشت


این زمین لرزه باعث تخریب ۵ تا ۷۰ درصدی ۳۷۰ روستا در شهرستان میانه شده است.
این زمین لرزه باعث تخریب ۵ تا ۷۰ درصدی ۳۷۰ روستا در شهرستان میانه شده است.

در پی وقوع زمین لرزه نسبتا شدید در مناطق گسترده‌ای از پنج استان ایران، گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ۶ نفر و افزایش آمار مصدومان به ۳۸۰ نفر است.

رسانه‌های رسمی در ایران روز جمعه ۱۷ آبان ماه گزارش دادند که تعداد کشته‌شدگان زلزله ۵.۶ ریشتری در شهرستان میانه آذربایجان شرقی به ۶ نفر رسیده است. همچنین فرزاد رحمانی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش شمار مصدومان زلزله میانه به ۳۸۰ نفر خبر داد که از این تعداد ۱۲ نفر بستری هستند.

گزارش‌ها حاکی است که وقوع زمین لرزه موجب تلف شدن ۲۰۰ راس گوسفند و نیز قطع موقت برق هفت هزار مشترک در شهرستان سراب شد.

این زمین لرزه باعث تخریب ۵ تا ۷۰ درصدی ۳۷۰ روستا در شهرستان میانه شده و روستای «ورنکش» بیشترین آسیب را در این حادثه دیده است، به طوری که ۳۰ واحد مسکونی آن به طور کامل تخریب شدند.

مرکز لرزه‌نگاری ایران اعلام کرد که مرکز این زلزله ۵.۹ ریشتری که ساعت ۲:۱۷ صبح جمعه ۱۷ آبان رخ داد در «تَرْک» یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی بوده است.

بنا به گزارش‌های رسیده این زلزله نسبتا شدید چندین ثانیه طول کشیده و در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل احساس شده است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از استان تهران نیز اعلام کرده‌اند که این زمین لرزه را احساس کرده‌اند.

همچنین تصاویر منتشر نشان از صف‌‌های طولانی مردم در پمپ‌بنزین‌های تبریز پس از وقوع زلزله روز جمعه ۱۷ آبان ماه است.

ساعتی پس از وقوع زلزله، مقامات محلی آذربایجان شرقی و رئیس سازمان مدیریت بحران ایران مرگ ۵ نفر در در روستای ورنکش استان آذربایجان شرقی را تایید کردند و مجموع مصدومان گزارش شده بالغ بر صدها تن می‌شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG