لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۷

زلزله شدید کرمانشاه؛ آخرین آمار رسمی مصدومان تا ۱۲ شب: ۵۱۳ نفر


فروریختن بخشی از دیوار یک خانه در شهر گیلانغرب در جنوب غربی استان کرمانشاه.
فروریختن بخشی از دیوار یک خانه در شهر گیلانغرب در جنوب غربی استان کرمانشاه.

زلزله نسبتا شدیدی مناطقی از استان کرمانشاه از جمله سرپل ذهاب و قصرشیرین را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری آمریکا قدرت این زلزله را که ساعت ۸:۰۷ دقیقه یکشنبه شب ۴ آذر رخ داد، ۶.۳ در مقیاس ریشتر و در عمق ده کیلومتری زمین اعلام کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، تیم های ارزیاب هلال احمر برای بررسی میزان خسارت ها و تلفات احتمالی به مناطق زلزله زده در نزدیکی سرپل ذهاب و قصرشیرین فرستاده شدند.

بنا به گفته رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه آمار مصدومان زلزله تا ساعت ۱۲ شب یکشنبه به وقت ایران٬ ۵۱۳ نفر بوده است.

این زلزله چندین پس لرزه نیز به دنبال داشته که بزرگترین آنها ۵.۲ ریشتر بوده است.

یدالله شکری، معاون مدیر کل بحران استان کرمانشاه، به خبرگزاری ایسنا گفت که جلسه اضطراری مدیریت بحران در در قصرشیرین تشکیل شده است.

شرکت ملی گاز ایران نیز گاز قصرشیرین، سرپل ذهاب و حدود ۵۰ روستا را برای جلوگیری از خطرات احتمالی قطع کرده است. قرار است به ساکنان این مناطق نفت سفید به عنوان سوخت داده شود.

مسئولان استانی به خبرگزاری ها گفته اند که تعدادی از زخمی ها سرپایی در اورژانس درمان شدند. برق بیشتر مناطق سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین هم که قطع شده بود، وصل شد.

گزارش شده که تمام مدارس و دانشگاه‌های استان کرمانشاه برای روز دوشنبه پنجم آذر تعطیل است.

سخنگوی ارتش اعلام کرده که سه تیپ از ارتش در منطقه حضور دارند و بیمارستان صحرایی و هوانیروز ارتش در آماده باش قرار گرفته است.

زمین لرزه آبان سال گذشته نیز مناطقی از استان کرمانشاه از جمله ثلاث باباجانی، جوانرود و سرپل ذهاب را با قدرت بیش از ۷ درجه در مقیاس ریشتر لرزانده بود که بیش از ۶۰۰ کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشت.

پس از آن نیز در تابستان گذشته دست کم دو زلزله و چندین پس لرزه در این مناطق رخ داد که دست کم سه کشته و صدها زخمی به جای گذاشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG