لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۰۵

زمین لرزه در اردبیل ۱۰ مصدوم بر جا گذاشت


زلزله سال ۱۳۹۱ در آذربایجان شرقی

زمین لرزه ای به بزرگی ۵ و هفت دهم در مقیاس ریشتر روز جمعه استان اردبیل در شمال غرب ایران را لرزاند و ضمن وارد کردن خسارتی به برخی خانه‌ها، باعث مصدومیت تعدادی از شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه زلزله‌نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران این زلزله ساعت ۹ و ۱۳ دقیقه صبح جمعه در داخل مرزهای جمهوری آذربایجان رخ داد، اما در بسیاری از مناطق استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی احساس شد.

خبرگزاری‌ دولتی ایران، ایرنا، در گزارشی در همین زمینه نوشت، شیشه برخی خانه‌ها در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار مغان شکسته شده و بعضی دیوارها نیز ترک خورده است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار نیز با تایید هراس مردم از تکرار زلزله به خبرگزاری فارس گفته که مردم این منطقه از حضور در منازل و مکان‌های مسقف خودداری می‌کنند.

علی اسلامی مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل نیز در گفتگو با خبرگزاری ایسنا از ترک خوردگی برخی منازل مسکونی و ساختمان‌های فرسوده خبر داد و گفت، این زلزله تلفات جانی و خسارت شدید مالی به دنبال نداشته است.

به گفته این مقام محلی، بیش از ۱۰ نفر هنگام فرار از منزل و اماکن سرپوشیده مصدوم شدند که تا بعد از ظهر روز جمعه در مراکز درمانی مداوا و ترخیص شده‌اند.

در مرداد ماه ۱۳۹۱ دو زلزله شدید آذربایجان شرقی و استان‌های همجوار را لرزاند و تلفات و خسارات زیادی به بار آورد. خاطره تلخ این زمین‌لرزه‌ها در هراس مردم منطقه از وقوع حوادث مشابه موثر است.

مشاهده نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG