لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

زمین لرزه در اردبیل ۱۰ مصدوم بر جا گذاشت


زلزله سال ۱۳۹۱ در آذربایجان شرقی
زلزله سال ۱۳۹۱ در آذربایجان شرقی

زمین لرزه ای به بزرگی ۵ و هفت دهم در مقیاس ریشتر روز جمعه استان اردبیل در شمال غرب ایران را لرزاند و ضمن وارد کردن خسارتی به برخی خانه‌ها، باعث مصدومیت تعدادی از شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه زلزله‌نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران این زلزله ساعت ۹ و ۱۳ دقیقه صبح جمعه در داخل مرزهای جمهوری آذربایجان رخ داد، اما در بسیاری از مناطق استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی احساس شد.

خبرگزاری‌ دولتی ایران، ایرنا، در گزارشی در همین زمینه نوشت، شیشه برخی خانه‌ها در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار مغان شکسته شده و بعضی دیوارها نیز ترک خورده است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار نیز با تایید هراس مردم از تکرار زلزله به خبرگزاری فارس گفته که مردم این منطقه از حضور در منازل و مکان‌های مسقف خودداری می‌کنند.

علی اسلامی مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل نیز در گفتگو با خبرگزاری ایسنا از ترک خوردگی برخی منازل مسکونی و ساختمان‌های فرسوده خبر داد و گفت، این زلزله تلفات جانی و خسارت شدید مالی به دنبال نداشته است.

به گفته این مقام محلی، بیش از ۱۰ نفر هنگام فرار از منزل و اماکن سرپوشیده مصدوم شدند که تا بعد از ظهر روز جمعه در مراکز درمانی مداوا و ترخیص شده‌اند.

در مرداد ماه ۱۳۹۱ دو زلزله شدید آذربایجان شرقی و استان‌های همجوار را لرزاند و تلفات و خسارات زیادی به بار آورد. خاطره تلخ این زمین‌لرزه‌ها در هراس مردم منطقه از وقوع حوادث مشابه موثر است.

XS
SM
MD
LG