لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۳

زلزله مرگبار جنوب شرقی ایران را به لرزه در آورد


آرشیو

زمین لرزه ی شدیدی شامگاه دوشنبه جنوب شرقی ایران را لرزاند. سازمان تحقیقات زمین شناسی آمریکا، قدرت این زمین لرزه را شش و سه دهم ریشتر و منابع خبری در ایران آن را شش و پنج دهم ریشتر عنوان کرده اند.

منابع خبری در ایران می گویند این زمین لرزه در ساعت ۱۰:۱۲ دوشنبه شب به وقوع پیوست و کانون آن شهر حسین آباد در استان کرمان اعلام شده است.

خبرگزاری مهر دقایقی قبل به نقل از اسماعیل نجار، استاندار کرمان، از کشته شدن دست کم هفت نفر بر اثر زمین لرزه خبر داد. این زلزله همچنین در استان سیستان بلوچستان و شهرهای زاهدان، کرمان، ایرانشهر و چند شهر دیگر احساس شد.

استاندار کرمان حجم خسارات مالی زلزله در شهرستان فهرج را بالا توصیف کرده و گفته است صدها زخمی در منطقه از زیر آوار بیرون آورده شده اند.

خبرگزاری فارس گزارش داده است که بسیاری از ساکنان شهر زاهدان خانه های خود را ترک کرده اند. منابع خبری از قطع خطوط ارتباطی در برخی از مناطق زلزله زده خبر داده اند. منطقه زلزله زده دارای روستاهای پراکنده است.

خبرگزاری مهر گزارش داده است در شرق استان کرمان، زلزله خسارات شدید مالی و جانی به جا گذاشته است. این خبرگزاری اضافه کرده است که اولین گروه از مجروحان زمین لرزه به مراکز درمانی شهر بم و کرمان انتقال داده شده اند.

انتظار می رود شمار کشته شدگان با بررسی های بیشتر تیم های امداد افزایش یابد.

XS
SM
MD
LG