لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۳

آيا ايران هواپيماهای بدون سرنشين خود را سرنگون کرده است؟


آيا ايران هواپيماهای بدون سرنشين خود را سرنگون کرده است؟
آيا ايران هواپيماهای بدون سرنشين خود را سرنگون کرده است؟

واشينگتن تايمز زير عنوان "سفيران مرگ" و با سوتيتر "مسئول هواپيماهای بدون سرنشين ايران به ۷۲ حوری خود رسيد" می نويسد اين هفته معرف دو رويداد مشخص حاکی از ظهور ايران در مقام يک استيلا طلب منطقه ای بود. روز شنبه، مهندسين روسی سوخت گذاری دررآکتور اتمی نيروگاه بوشهر را آغاز کردند، و روز يکشنبه ايران يک هواپيمای بدون سرنشين دور پرواز رابه نمايش گذاشت، که سفير مرگ لقب گرفت. هردو رويداد، گويای پيشرفت ايران، هم در مسير تسليحات اتمی، وهم در شيوه های کاربردی چنين تسليحاتی درمنطقه خاورميانه است.
ايده و حرف جاری دولت اوباما اين است که ساعت اتمی ايران کند شده است، اما اين برای ملاها خود يک خبراست. ايران مواد قابل استفاده برای تسليحات اتمی را در حدی توليد ميکند که برای ساختن هر ۹ ماه يک بمب کافی است، و اين روندی رو به تسريع است. جمهوری اسلامی در ماه فوريه غنی سازی اورانيوم را با غنائی بالاتر و خطرناک تر از قبل شروع کرده است. مدرکی حاکی از کاهش توانائی فنی ايران برای توليد تسليحات اتمی وجود ندارد، منطق استراتژيک تسليحات اتمی هم عوض نشده است و آرزوی تهران در استيلای بر منطقه به قوت خود باقی است.
تهران ازهواپيمای جديد بدون سرنشين، که بنظرميرسد نوع تکميل شده راکت های موسوم به V-1 دوران آلمان نازی است، با توصيف هائی نظير جرج اورول، به عنوان سفير مرگ برای دشمنان بشر ياد ميکند، که حاوی پيام اصلی صلح و دوستی است. در ماه مارس رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا درتوضيحات خود به کنگره هواپيماهای بدون سرنشين ايران را مايه ای برای نگرانی دانست و گفت اين يکی از آن مواردی است که می تواند درعراق وافغانستان برای ما دردسر درست کند. تهران تايمز مغرورانه نوشت که آقای گيتس به هواپيماهای بدون سرنشين ايران حسودی ميکند.
گزارشهائی تائيد نشده حاکی از آن است که رضا بارونی، طراح هواپيماهای بدون سرنشين ايران، اوايل اين ماه در بمباران ويلای کاملا تحت محافظت اش در جنوب ايران ترور شد. در همان روز، بنا به گزارشها، سه هواپيمای غير مسلح بدون سرنشين، روی گنبد حافظ رآکتور بوشهر سقوط کرد که موجب وحشت سکنه شهر شد.

وال استريت جرنال زيرعنوان "ترک هائی در سنگ هم بستگی ايران" می نويسد چند هفته پيش، بنا به گزارشهای رسمی و خصوصی، نيروی هوائی ايران سه هواپيمای بدون سرنشين را در نزديکی شهر بوشهر سرنگون کرد که اخيرا صحنه راه اندازی رآکتوراتمی ساخت روسيه بود. هنگامی که پاسداران قطعات خرد شده اين هواپيما را بازرسی ميکردند انتظار داشتند شواهدی حاکی ازيک جاسوسی از ارتفاع زياد را پيدا کند. اما پاسداران بعدا مجبور شدند به آيت الله علی خامنه ای رهبر ارشد گزارش بدهند که نيروی هوائی ايران هواپيمای بدون سرنشين خود را در آسمان منفجر کرده است.
بنا به گزارش های وسائل ارتباط جمعی در ايران ارتش ايران يک واحد ويژه را برای استقرارهواپيماهای بدون سرنشين دائر کرده است، که بعضی از آنها برای مقاصد تجسسسی، و بعضی ديگر، همانگونه که محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری روز يکشنبه با غرور بسيار درباره آنها حرف ميزد، برای حمل بمب است، اما نيروی هوائی از وجود اين واحد ويژه با خبر نبوده است.

XS
SM
MD
LG