لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

اعتصاب رانندگان و کامیون داران در ششمین روز نیز ادامه یافت


اعتصاب رانندەها و کامیون داران در ایران برای ششمین روز متوالی ادامە یافت.

اعتصاب کنندگان تصمیم دولت برای افزایش بیست درصدی کرایە بار را نپذیرفتند و اعلام کردەاند تا پاسخگویی دولت بە همە خواسته هایشان بە اعتصاب ادامە می‌دهند.

علی جوانمردی، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گزارش داد که در ششمین روز، رانندگان دروازه های مرزی مهران، باشماق و شهرهای خرمشهر و آبادان نیز به اعتصاب پیوستند.

​اعتصاب کنندگان به بالا بودن حق کمیسیون شرکت‌های باربری، گران بودن قطعات و عوارضی جاده‌ها، نبود سالن اعلام بار و سیستم نوبت‌دهی و قطع یارانه حق بیمه رانندگان، اعتراض دارند.

برخی از رانندگان نیز در روزهای گذشته در تماس با بخش فارسی صدای آمریکا، بالا بودن حق بیمه کامیون و بالا بودن کمیسیون را از دلایل اصلی اعتصاب ها اعلام کردند.

در این بین، شاهزاده رضا پهلوی روز یکشنبه در پیامی در توئیتر خود، اعتصاب‌های سراسری و فعالیت‌های مدنی را یکی از راه‌های موثر در مبارزه با جمهوری اسلامی دانست.

کامیون‌داران و رانندگان در برخی از استان‌ها، از جمله خراسان رضوی، هرمزگان، فارس، لرستان، کرمان، اصفهان، و قزوین، از روز سه شنبه اول خرداد ماه از حمل بار خودداری کردند و خواستار رفع مشکلات خود شدند.

اعتصاب گسترده موجب کمبود بنزین در شهرهایی چون شیراز و اصفهان شد، اما همزمان گزارش‌‌هایی نشان داد که ماموران با اسکورت برخی کامیون‌ها سعی در تامین بنزین این شهرها داشتند.

​اعتصاب کارگران و اصناف مختلف در ایران طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

اواخر فروردین ماه امسال نیز بازاریان و فعالان اقتصادی در بازارچه‌های مرزی غرب ایران در اعتراض به محدودیت‌های جدید برای ورود کالا به بازارچه های مرزی و بسته شدن برخی از گذرگاه‌های مرزی، دست به اعتصاب زدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG