لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۴

پروانه آب معدنی دماوند لغو شد


رئیس سازمان غذا و دارو ایران اعلام کرد که پروانه "آب معدنی" دماوند لغو شده است و ۱۱ شرکت آب معدنی دیگر نیز تا زمان انجام اصلاحات و بازرسی‌های مجدد امکان تولید محصول ندارند.

به گفته رسول دیناروند، تولید و توزیع آب معدنی در ۱۲ کارخانه متوقف شده، اما از آنجایی که شرکت دماوند توزیع را متوقف نکرده بود، این شرکت پلمب و نام آن اعلام شد.

این مقام نظارتی به شهروندان ایرانی وعده داده که نظارت‌ها در حوزه آب معدنی "جدی‌تر" خواهد شد.

وی پیش از این اعلام کرده بود که شرکت دماوند از یک سال پیش موظف شده بود تا به جای آب معدنی، "آب آشامیدنی" تولید و عرضه کند، اما نه تنها به ارائه آب معدنی ادامه می داد، بلکه فرآورده‌های آن " آلودگی میکروبی" داشت.

اما رئیس انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی به خبرگزاری ایسنا گفته بود که وجود میکروب "سودوموناس" که مورد استناد وزارت بهداشت و داروی ایران قرار گرفته، بر اساس استاندارد جهانی آب‌های آشامیدنی، عامل بازدارنده خط تولید محسوب نمی‌شود.

او همچنین عنوان کرد که با اعلام نام این شرکت از سوی مسئولان، برند "دماوند" دیگر نابود شده و صنعت آب معدنی ایران از این اتفاق ضربه خورده است.

دماوند یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید و عرضه آب معدنی در ایران است که یک چهارم بازار آب بسته‌بندی شده کشور را در اختیار دارد.

XS
SM
MD
LG