لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۳

نجات یک زن و دو دخترش پس از ۲۱ روز شکنجه توسط همسر معتاد


صندوقی فلزی که شوهر معتاد اعظم را درون آن قرار می‌داد و زیرش آتش روشن می‌کرد.
صندوقی فلزی که شوهر معتاد اعظم را درون آن قرار می‌داد و زیرش آتش روشن می‌کرد.

یک زن و دو دختر خردسالش پس از ۲۱ روز زندانی شدن و شکنجه توسط شوهرش زنده ماندند اما نگرانند که دادگاه با قبول وثیقه مرد معتاد را آزاد کند و او دوباره شکنجه همسر و فرزندانش را از سر بگیرد.

خبرگزاری ایسنا روز جمعه از وضعیت ناگوار زنی به نام اعظم گزارش داده است که با جراحات زیادی مواجه شده و به همراه دو دختر هفت و پنج ساله‌اش بارها تا مرز مرگ پیش رفته است.

همسر اعظم که معتاد به شیشه است برای مدت ۲۱ روز اعظم را به میله گاز در خانه بسته و دهانش را هم بسته بود تا نتواند فریاد بزند. در این مدت مرد وقتی از خانه بیرون میرفته در را قفل می‌کرده و اعظم و دو دخترش هیچ غذایی برای خوردن نداشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا تمام بدن زن با چاقو و سینی فلزی بریده شده و گاهی او را برهنه میکرده و پارچه آتش گرفته را روی بدنش می‌انداخته است. اعظم مجبور شده شب‌ها در یک صندوق فلزی بخوابد که درش قفل شده بوده و زیر صندوق اجاق روشن می‌کرده است.

دختر بزرگ هم که توسط پدر از رفتن به مدرسه منع شده، فک و سه دندانش بر اثر کتک‌ خوردن شکسته و بارها گلوی دو دختر تا حد خفگی توسط پدر فشرده شده است.

خواهر فرد معتاد هم به خبرنگار ایسنا گفته که برادرش پیش از این هم بینی اعظم را شکسته و مقعدش را با چاقو پاره کرده است. او می‌گوید که نگران است برادرش با وثیقه ۲۰ میلیون تومانی که دوستانش فراهم کرده‌اند از زندان آزاد شود؛ چرا که به دوستانش گفته قصد دارد همسر و دخترانش را بکشد و جنازه‌شان را آتش زده و در چاه بیندازد.

در نهایت مرد معتاد فردی را به خانه آورده و ادعا می‌کند با همسرش رابطه دارد. مرد با دیدن وضعیت موجود با پلیس تماس می‌گیرد و اعظم و دخترانش نجات پیدا می‌کنند.

انتشار این خبر با واکنش گسترده در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده و بسیاری با توجه به توفان توئیتری روز پنج‌شنبه درباره امید کوکبی این سوال را مطرح کرده‌اند که چگونه چنین فردی به راحتی با وثیقه امکان آزاد شدن از زندان دارد، اما امید کوکبی ۴ سال نتوانست مرخصی بگیرد تا توسط پزشک متخصص معالجه شود.

ضعف قوانین حمایتی یکی از مشکلاتی است که بارها توسط فعالان حقوق زنان به آن اشاره شده و این موضوع را، در کنار بی‌توجهی و سهل‌انگاری مسئولان و شهروندان، زمینه‌ساز نقض حقوق زنان در ایران می‌دانند.

در ادامه برخی توئیت‌های مرتبط با خبر شکنجه اعظم و دخترانش را می‌بینید.

هشدار: عکس‌ها ممکن است دلخراش و برای برخی آزاردهنده باشد.

XS
SM
MD
LG