لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۴

واردات غذای سگ و گربه به ایران ممنوع شد


مقامات جمهوری اسلامی واردات غذای سگ و گربه را به ایران ممنوع اعلام کردند.

خبرگزاری فارس روز جمعه ۳ خردادماه به نقل از مهدی نیازی مدیرکل دفتر مقررات صادارت و واردات ایران نوشت که «با توجه به اولویت‌بندی ارزی از اردیبهشت‌ امسال واردات ۱۴۳ قلم کالای غیرضروری ممنوع شده است.»

این مقام مسئول گفته است که از جمله اقلامی که واردات‌شان ممنوع شده است، غذای سگ و گربه است و از ۸ اردیبهشت امسال هیچ ثبت سفارشی برای این واردات انجام نشده است.

این ممنوعیت در حالی است که پیشتر خبرگزاری تسنیم از پنج برابر شدن واردات غذای سگ و گربه در نخستین ماه امسال انتقاد کرده و نوشته بود که با توجه به تحریم‌های سنگین اخیر درآمد ارزی کشور نباید برای «موارد غیرضروری» صرف شود.

همچنین این خبرگزاری امروز نیز در این‌باره به نقل از دفتر مقررات صادارت و واردات نوشته است که چند قلم از فهرست ۲۵ قلم کالای اساسی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند، خارج شده که از جمله آن گوشت قرمز، حبوبات، کره، و بخشی از کاغذ است که از این پس به آن ارز نیمایی تعلق می‌گیرد. البته برای کاغذ مورد مصرف در مطبوعات همچنان ارز ۴۲۰۰ اختصاص می‌یابد.

ممنوعیت واردات غذای سگ و گربه در شرایطی است که عموما انتقادهای بسیاری نسبت به برخورد مسئولان جمهوری اسلامی با حیوانات وارد شده است. چندی پیش نیز سگ گردانی در تهران و اهواز ممنوع اعلام شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG