لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

شهاب حسینی راوی «مستند امام حسین»


شهاب حسینی در جشنواره سینمایی کن
شهاب حسینی در جشنواره سینمایی کن

مستند داستانی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به کارگردان داریوش یاری به مناسبت ایام محرم در ایران اکران شد. راوی این مستند داستانی، شهاب حسینی، بازیگر سرشناس ایران است.

حضور شهاب حسینی که چندی پیش در جشنواره کن خوش درخشید، در این مستند مذهبی واکنش های متفاوتی را برانگیخت.

گروهی با انتقاد از این بازیگر، او را «هنرمندی وابسته به حکومت» توصیف کردند که برای رضایت مقامات و مسئولین در این مستند سینمایی شرکت کرده است. به باور آنها شهاب حسینی که یکی از چهره های بین المللی سینمای ایران است، باید در انتخاب نقش، پروژه های هنری و گفتار خود دقت و وسواس بیشتری داشته باشد تا از محبوبیتش کاسته نشود.

این در حالی است که برخی دیگر با ستایش شهاب حسینی، از شرکت او در «کربلا جغرافیای یک تاریخ»، حمایت کردند. آنها این بازیگر ایرانی را هنرمندی مسلمان و شیعه ای باورمند توصیف کردند که با رضایت خاطر در این فیلم مستند حضور داشته است.

آنها با شاره به سوابق شهاب حسینی در سینمای ایران، پایبندی او به اصول و ارزش های مذهبی را ستودند و ارادت او به امام سوم شیعیان را تحسین کردند.

این فیلم در دو بخش به بررسی زندگی و مرگ حسین، امام سوم شیعیان می پردازد. ابتدا به بیان دلایل و انگیزه های او برای سفر به کوفه و شهادتش در کربلا را می پردازد. و در قسمت دیگر، چگونگی عزاداری شیعیان در کشورهای مسلمان و فرهنگ های مختلف را به تصویر می کشد.

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» در عراق فیلمبرداری شده و کارگردان از جلوه های تصویری و رایانه ای پیشرفته ای در تولیدش بهره گرفته، فیلم ترکیبی است از مستند، نقالی، نقاشی و انیمشن

داریوش یاری
داریوش یاری

داریوش یاری چند سالی است فعالیت های هنری خود را آغاز کرده و تجربیات متنوعی را در ژانر سینمای کودک و مذهبی در کارنامه حرفه ای خود دارد.

اکران «کربلا جغرافیای یک تاریخ» از هفتم مهرماه در سینماهای ایران شروع شد.

XS
SM
MD
LG