لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۵

خانواده مهدی خزعلی با او در زندان ملاقات کردندخانواده مهدی خزعلی، یکی از منتقدان حکومت ایران، روز دوشنبه توانستند با او در زندان رجایی شهر ملاقات کنند. به گفته خانواده آقای خزعلی، حال جسمی او مناسب نبوده و اعتصاب غذای خشکِ ۳ روزه، حال جسمی وی را به سرعت وخیم‌تر می‌کند.

مهدی خزعلی، جمعه ۳۰ خرداد در حالی که به همراه خانواده‌اش در شهرستان نور بود، توسط ۸ نفر از مأموران امنیتی، بازداشت و سپس به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

خانواده او می‌گویند آقای خزعلی از بدو ورود به زندان، در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود، از خوردن و نوشیدن پرهیز کرده است.

آقای خزعلی به بند ۲ زندان رجایی‌شهر، منتقل شده است. بند ۲ این زندان، ویژه زندانیان خطرناک و زندانیان عادی محکوم به اعدام است.

دلیل بازداشت این زندانی سیاسی اعلام نشده است، اما آقای خزعلی پیش از این از تشکیل پرونده قضایی جدیدی علیه خود با شکایت دادستانی اصفهان، به اتهام «اخلال در نظم و اهانت به مسئولان» خبر داده بود.

مهدی خزعلی، فرزند آیت الله ابوالقاسم خزعلی است که تاکنون ۷ بار بازداشت شده و ۱۲ پرونده دارد. وی مدیر انتشارات «حیّان» است و با انتشار مقاله و انجام مصاحبه، نسبت به سیاست‌های حکومت، انتقادات خود را مطرح می‌کند.
XS
SM
MD
LG